Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Unutturamayacaklar….

Nabi İnal
Nabi İnal
  • 29.10.2019
  • 548 kez okundu

Dile kolay, tamı tamına aradan 96 yıl geçti. Bu süre içerisinde, Cumhuriyetin ilanını takip eden yıllarda, Cumhuriyetin bize kazandırdıkları, Cumhuriyetin erdemi ve yüceliği adım adım daha çok özümsenmiş, dünyadaki saygın ve etkin yerimize de ulaşılmıştır.

Ama ne yazık ki; Cumhuriyet karşıtlarının sinsi ve sistemli çalışmaları sonucu, Cumhuriyeti ve onu bize kazandıran Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarına yönelik karalama kampanyası, zaman içerisinde sesini daha da yükseltmeye ve duyurmaya başlamıştır.

Atatürk’ü unutturmak için ne mümkünse onu yapan bu Atatürk ve Cumhuriyet karşıtları, amaçlarına aradan geçen 96 yıl içerisinde ulaşamadılar.

Atatürk’ü unutturmak için ne yola başvuruldu ise, ne yapıldı ise, tamamen ters tepti. O’nu unutturmak isteyenler hüsrana uğradı. Atatürk sevgisi giderek arttı. Gönüllerdeki yeri tüm sıcaklığı ile korundu.

Bu nedenle, bugün kutladığımız Cumhuriyetin 96. yılını daha büyük bir coşku ile karşılıyor ve O’na olan sevgimizi bir kez daha tüm içtenliğimizle gösteriyoruz.

Cumhuriyet ve Atatürk sevgisi bir kalıptan ibaret değildir.

Bu sevgi, gerçekten bize kazandırılanların büyüklüğü ve önemi nedeniyledir.

Zira Cumhuriyetle elde edilen kazanımlar, bizim bugünlere gelmemize neden olmuştur.

Yaşanan tüm ekonomik krizlerin üstesinden, Cumhuriyetin kazanımları sayesinde gelinmiştir.

Her ne kadar Cumhuriyetin ekonomi alanındaki kazanımlarının, zaman içinde elden çıkartılması yoluna gidilmişse de, kalanları dahi ayakta kalmamıza yeterli olmuştur.

Cumhuriyetin ekonomi dışındaki kazanımları ise, yazmakla ve saymakla bitmeyecek kadar çoktur.

Bu kazanımlardan geri dönülmesi, eskinin, çağı tamamlamış ve dünyada hiçbir değeri kalmamış olan yöntemlerinin geriye getirilmesi için ortaya konulan istekler ve bu istekleri gerçekleştirebilmek için fırsat kollamalar, hiçbir zaman başarıya ulaşmamıştır ve ulaşamayacaktır da.

Bu nedenle zaman zaman umutsuzluğa kapılanlar ve ne olacak halimiz diye kara kara düşünenler, şu gerçeği akıldan uzak tutmamalıdırlar: Cumhuriyet ve Atatürk sevgisi kalplerden sökülüp alınamadıkça, hiçbir zaman karamsar olmamak, umutsuzluğa kapılmamak gerekir. Bilinmelidir ki; Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini hiçbir güç yüreklerden söküp atamayacak, O’na olan sevgi ve bağlılığı unutturamayacaktır.

Bu günleri gören ve yaşanabilecek olumsuz tablonun var olabileceğini anlayan Genç Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bunun için Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir.

Atatürk gençliği, öylesine sağlam ve dik bir duruş sergilemektedir ki; bu duruşu değiştirecek hiçbir gücün olmadığını herkes görmekte ve bu nedenle de O’na olan takdir duyguları giderek artmaktadır.

Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada, Cumhuriyetimize ve Cumhuriyetin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarına olan sevgi, saygı ve hayranlık her geçen gün daha da artmaktadır.

İşte bu nedenledir ki; bugün Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü, Türk ulusu olarak her zamankinden daha çok artan bir coşku ile kutlamaktayız.

Yine bu mutlu günde, görülüp anlaşılmıştır ki; Cumhuriyete ve Atatürk’e olan sevgimiz, bağlılığımız, inancımız her geçen gün dahada artmakta, Cumhuriyet ve Atatürk karşıtları hüsrana uğramaktadır.

Cumhuriyet bayramımızın 96. yıl dönümü kutlu ve mutlu olsun. Gelecek yıllar daha da büyük bir coşku ile bu büyük günü kutlamak umudu ile nice 29 Ekimlere diyoruz…

[email protected]

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ