Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Üretim elemanı yetiştirme kursu

Üretim elemanı yetiştirme kursu
  • 11.02.2019
  • 703 kez okundu

Altınözü, Zeytin-Zeytinyağı işine iyice sarıldı

Altınözü ilçesinde, zeytin ile zeytinyağı konusunda uzman – yetişmiş eleman yetiştirme amacıyla kurs düzenleniyor. Altınözü Kaymakamlığı, kursa başvuruların 22 Şubat tarihine kadar yapılabileceğini duyurdu. Bu konuda verilen bilgi ve yapılan açıklama şöyle:
“Akdeniz Bölgesindeki zeytin üretiminin % 30’unu gerçekleştiren ve bu payla ilk sırada yer alan Hatay ilimiz, Türkiye’deki zeytin ağacı varlığı bakımından %10’luk bir paya sahiptir. Toplam tarım arazilerinin %52’sini zeytinliklerin oluşturduğu Altınözü ilçemiz, zeytinlik alanı varlığıyla, Hatay zeytinlik alanlarının %33’ne sahip olup, Hatay ilimizin zeytinyağı üretiminin yaklaşık%50’sini üretmektedir. Zeytin ve zeytinyağı üretiminde önemli bir paya sahip olan ilçemiz, mevcut birçok zeytin çeşidinin aynı zamanda gen kaynağıdır. Kaymakamlığımız koordinesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle, zeytinyağı sektörünün kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla, 1184 saatlik Zeytinyağı Üretim Elemanı Yetiştirme Kursu açılacaktır.
Zeytinyağı Üretim Elemanı; kendi başına ve belirli süre içerisinde, iş organizasyonunu yapma, Türk Gıda Mevzuatı’na uygun olarak hijyenik ortamda zeytinyağının teknolojik üretimini yapabilme, zeytinyağı üretimi için gerekli ham madde ile üretimde kullanılan araç – gereçleri tanıyıp kullanabilme, kontrol edebilme, basit bakım ve temizliğini yapabilme bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir. Başvurular, şahsen ve 22.02.2019 tarihine kadar, Altınözü Halk Eğitim Merkezi’ne yapılacaktır.”
Programa Giriş Koşulları da şöyle sıralandı:
* Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak.
* Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.
-Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ