Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Usta Öğreticilerden Maske Üretimi

Usta Öğreticilerden Maske Üretimi
  • 07.04.2020
  • 212 kez okundu

Samandağ Sutaşı Mahallesi’nde, Vildan Güzelsağaltıcı’nın faaliyetini sürdürdüğü Samandağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı el ve makina nakışları atölyesinde, usta öğreticiler, gönüllü olarak maske üretimi yapıyor.
Samandağ Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri, başlattıkları çalışma ile halkın takdirini kazanmaya devam ederken, yaklaşık 5 günlük bir çalışmada 1.000’e yakın maske üreten kadınlar, ihtiyaç dâhilinde her zaman üretmeye devam edeceklerinin altını çizdiler.
Başlattıkları sosyal sorumluluk projesinde ekip adına konuşan Nesrin Karasu, “Yaklaşık 5 gündür maske üretiyoruz. Bu kısa zamanda 1000 adet maske üreterek Samandağ Kaymakamlığı’na teslim ettik. Dikimleri aralıksız sürdürüyoruz. İhtiyaç olduğu sürece gönüllü olarak burada olacağız. Samandağ Halk Eğitim ailesi olarak her zaman katkı sunmaya devam edeceğiz. İnşallah bir an önce bu illetten kurtulur ve günlük yaşamımıza döneriz.
Maskelerimiz hakkında da size bilgi verebilirim. Maskelerimiz, tek kullanımlık maskeler değildir. Yıpranana kadar çok rahat bir şekilde kullanabiliriz. Sabah, maskeyi dezenfekte edip, ütümüzü yapıp akşam yıkarsak, ertesi sabah tekrar kullanabilirsiniz. Sabah saat 10.00’da işe başlıyoruz. Saat 5’e kadar maske üretiyoruz. Bazen daha fazla da sürdüğü oluyor.
Günlük yaklaşık olarak 300-400 maske üretimimiz oluyor. Ailelerimiz, böyle bir faaliyette bulunmamızdan ötürü gururlular. Çocuklarımız, özellikle çok güzel bir iş yaptığımızı düşünüyorlar. Çevremizdeki insanlar da bizleri alkışlıyor, tebrik ediyor. Biz, hepimiz için çalışıyoruz. Lütfen onlar da herkes için evde kalsınlar.
Vatandaşlarımız, direk buradan gelip alamıyorlar maskeleri. Samandağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne başvuruda bulunmaları gerekiyor. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz, maskeleri Samandağ Kaymakamlığı’na ulaştırıyor.
Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından gelen yazıyla bu ekibi oluşturduk. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, ‘bu konuda gönüllü olmak isteyen arkadaşlar varsa, bize dönüş yapsınlar’ dedi. Biz de koronavirüs ile mücadele kapsamında gönüllü olmak isteyen arkadaşlarla toplandık. Şu an sekiz kişilik bir ekiple çok iyi bir şekilde çalışıyoruz. Sosyal mesafemizi de çok rahat bir şekilde koruyabiliyoruz. Her şey hijyenik. Tek dileğimiz, biran önce ülkemizin ve dünyanın bu illetten kurtulmasıdır. İnşallah en kısa zamanda normal yaşamımıza döneriz” dedi. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ