Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Üstün Dökmen Antakya’da

Üstün Dökmen Antakya’da
  • 08.05.2019
  • 728 kez okundu

Çağdaş ve özgür düşünen bireyler yetiştirmenin püf noktalarını anlattı.

Akademisyen Üstün Dökmen, geçtiğimiz hafta sonunda Özel Hatay Boğaziçi Koleji davetlisi olarak geldiği ilimizde, öğrenci velilerine, çağdaş ve özgür düşünebilen bireyler yetiştirmenin nasıl olacağını ve buna dair püf noktalarını anlattı.
Özel Hatay Boğaziçi Koleji velilerine yönelik olarak, Türkiye’nin alanında en uzman isimlerinden biri olan Akademisyen Üstün Dökmen, özel bir eğitim semineri gerçekleştirdi. Özel Hatay Boğaziçi Konferans Salonu’nda 4 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilen seminere çok sayıda kişi katılırken, seminer öncesi okulun müzik korosu tarafından katılımcı velilere müzik ziyafeti sunuldu.
Okul kurucu Müdürü Hıdır Uzun, öğrenci ve velilere, her daim samimiyetlerinden ödün vermeden en kaliteli imkanları sunmaya özen gösterdiklerini kaydederek, “İlk günkü heyecanımız ve başarı hırsımızla, bugünden sonra da hep daha iyiye doğru yol alarak, bizlere emanet edilen, geleceğimizin teminatı ve yarınımızın yegane mirasçıları olan gençlerimizi nitelikli birer birey olabilmeleri yolunda hayata hazırlamak ve onları hem kariyer, hem sosyal hem de manevi yönden en iyi seviyelere taşıyabilmenin gururunu yaşarken, bu başarılarımızın devamı için her zaman bütün gayretimizle çalışmaktan onur duyuyoruz” dedi.
Özel Hatay Boğaziçi Koleji Yönetim Kurulu üyeleri Hıdır Uzun, Umut Altın, Mehmet Kahleoğulları, Öner Bakımcı, Özcan Salhaoğulları, Soner Dersuniyeli, Okul Müdiresi Candan Yıldız ve Boğaziçi Koleji Öğretmenleri tarafından karşılanan Prof. Dr. Üstün Dökmen, velilerle, okulun konferans salonunda bir araya geldi. Velilere, “Ailede ve Okulda Kaliteli İletişim” Semineri veren Üstün Dökmen, ebeveyn ve çocuk iletişimde neler yapılması gerektiğini, sakınılması gereken hataları ve ileriye dönük çağdaş ve özgür düşünen bireyler yetiştirebilmenin püf noktalarını anlattı. Seminer sonrası veliler tarafından Prof. Dr. Üstün Dökmen’e sevgi gösterisinde bulunuldu Veliler, Prof. Dr. Dökmen ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Seminer sonrası, Prof. Dr. Üstün Dökmen, kendisiyle yapılan röportajda Hatay’a olan hayranlığını dile getirirken, “Üstün Hoca, en güzel künefe Hatay’da yenir, Meclis Kültür Merkezi’nin biran önce müze yapılması gerekir. Hatay’daki tarih Türkiye’deki başka hiçbir yerde yok. Hatay insanı musafirperver” ana başlıkları halinde özet mesajlar verdi.
-ÜSTÜN DÖKMEN-
Üstün Dökmen; Akademisyen, psikolog, yazar ve televizyon programcısı. Halen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde Profesör.  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ