Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Uyan, Bilim ve Fen’i Keşfet!

Uyan, Bilim ve Fen’i Keşfet!
  • 25.05.2019
  • 6.275 kez okundu

N.Asfuroğlu A.L. Öğretmenleri, Erasmus Projesi için Paris’e gitti, döndü…

İlimiz Defne ilçesi Sümerler Mahallesi’ndeki orta dereceli okullarımızdan Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi’nin Öğretmenleri, Erasmus Projesi kapsamında, Erasmus+ Ka101 “Uyan, Bilim ve Feni Keşfet” Projesi için Fransa’ya gitti ve döndü.

İlimiz okullarından Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Erasmus+ KA101 2018-2019 “Uyan, Bilim ve Feni Keşfet” Projesi Personel Hareketliliği, 12-18 Mayıs tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleşti.
Okul Müdür Yardımcısı Mehmet Çıkar, Proje Koordinatörleri Mustafa Akıncı ve Mehmet Susam, Fizik Öğretmenleri Rasim Gülüm, Suat Özen ve Sadık İflazi, Biyoloji Öğretmeni Hisamiddin Dinç, Kimya Öğretmeni Mehmet Uygun ve Coğrafya Öğretmeni İbrahim Özalp, “Innovative Science Applications and Methods – Fen Bilimlerindeki Yeni Yaklaşım ve Metotlar” konusunda Paris’te bir haftalık eğitime katıldılar.
Erasmus+ KA1 Personel Hareketliliği projelerinin temel amacının belli konularda yurtdışında eğitim almak olduğu belirtildi ve etkinlikle ilgili şu bilgi paylaşıldı:
“9 Öğretmenimiz, Fen Bilimleri alanında kullanılan, 21. Yüzyıl Metotları hakkında etkinlik ve çalışmalara katılmışlardır. Sınıf ortamında kullanılan pratik fizik, kimya, biyoloji ve teknoloji uygulamaları, web tabanlı interaktif uygulamalar (web 2 araçları), laboratuvar tabanlı uygulamalar, STEM yaklaşımı ve uygulama örnekleri, eğitim sırasında uygulamalı olarak verilmiştir. Projemizin asıl amacına yönelik olan bu kursun temel kazanımı, öğrencilerimizin fen okuryazarlık oranını arttırıcı uygulama örnekleri ile öğretmenlerimizin buluşmasıdır. Bu uygulamalar, yaşayarak öğrenmeye fırsat veren yapılandırmacı eğitim yaklaşımını esas almaktadır.
Kurs programı kapsamında, Paris’te bulunan dünyanın en önemli bilim müzeleri de ziyaret edilmiştir. Bunlar arasında; Paris Ulusal Doğa Tarihi Müzesi (Muséum national d’Histoire natürelle), İnsan Bilim ve Kültür Tarihi Müzesi (Musée de l’Homme), Paris Keşif Sarayı (Palais de la Découverte) ve Louvre Müzesi (Musée du Louvre) yer aldı. Ayrıca programın üçüncü günü, Belçika’nın ve Avrupa’nın başkenti Brüksel ziyareti yapılmıştır. Bu kapsamda, Avrupa Parlamentosu ve Müzesi ile Atomium Bilim Müzesi gezildi.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ