Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Uyarı çok, uyan yok !

Uyarı çok, uyan yok !
  • 31.03.2017
  • 1.150 kez okundu

Yıkılmak üzere olan binanın çevresine, tehlikesine rağmen, sürücüler araçlarını park etmekten çekinmiyor …

Tarihi Antakya evlerinin yoğunlukta olduğu Zenginler Mahallesi’nde, bile bile lades dedirten, tehlikeye apaçık davetiye çıkartan bir durum yaşanıyor. Mahalle içinde yer alan, yıkıldı yıkılacak durumdaki binanın çevresi, mevcut tehlikesine rağmen araçların park yeri haline gelmiş durumda. Yetkililerin uyarı levhaları yerleştirmelerine rağmen, çok sayıda sürücünün, aracını, yıkılmak üzere olan binanın hemen bitişiğine ısrarla park etmesi anlaşılmazlığını korurken, tehlikeye de apaçık davetiye çıkartıyor.
Metruk binanın etrafında dizili araçlara işaret eden ve burada yer almalarını eleştiren duyarlı vatandaşlar, bu istenmeyen görüntülerin kentimizdeki park yeri eksikliğinin sonucu olduğunu hatırlattı, ancak, her ne sebeple olursa olsun, tehlikesinin varlığının bilinmesine rağmen, böylesi bir alana araçların park edilmesinin, bile bile lades, yani tehlikeyi baştan kabullenmek olduğunu bildirdi.
Bu konuda yetkililere seslenen duyarlı vatandaşlar, uyarı levhaları yerleştirmenin yeterli olmadığını, bölgede sık sık denetimler yaparak, tehlike arz eden binanın etrafına park edili araç sahiplerini ikaz etmeleri, gerektiğinde cezai yaptırımlarda bulunmalarının gerekliliğini dile getirdi. Sık sık yapılacak denetimlerle, olası bir facianın en az hasarla önüne geçilebileceğini belirten duyarlı vatandaşlar, yetkililerin bu konuya daha duyarlı olmasının önemine dikkat çekti. Mehmet ÖZGÜN

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ