Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Uygunsuz gıdaya geçit yok

Uygunsuz gıdaya geçit yok
  • 25.03.2017
  • 1.113 kez okundu

Reyhanlı zabıtası son kullanma tarihi geçmiş malzemeleri yakıp, imha etti …
Reyhanlı Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri, uygunsuz gıdaya geçit vermedi. İlçe genelinde zabıtanın yaptığı denetimlerde son kullanma tarihleri geçmiş, uygunsuz gıda maddelerine el konuldu, ardından bu maddeler yakılarak imha edildi.
Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, okullardaki öğrencilerin ve vatandaşların sağlıklı gıda ile beslenmesi için gıda denetimlerinin 7 gün 24 saat yapıldığına vurgu yaptı.
Başkan Şanverdi’nin talimatları doğrultusunda Zabıta ekipleri, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ile koordineli çalışma yaparak, sağlıksız gıdaların satışını engellemek amacıyla ilçe genelindeki okul kantinlerinde denetimler gerçekleştirdi.
Yapılan denetimler neticesinde son kullanım tarihleri geçmiş olan ve menşeileri belli olmayan 60 adet (20 kg.) sucuk, lokum, şekerleme vb. malzemelere el konulurken, ele geçirilen malzemeler katı atık çöplüğünde yakılarak ve gömülerek imha edildi, ayrıca bur tür uygunsuz satış yapanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatıldığı ifade edildi.
Okul kantinleri ile eş zamanlı olarak, vatandaşların daha sağlıklı, rahat alışveriş yapabilmesi için semt pazarındaki denetimler de gerçekleştirilirken, Başkan Şanverdi konu ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi: “Vatandaşlarımızın ve özellikle yavrularımızın sağlığı her türlü değerin üstündedir. Bu konuda taviz vermemiz söz konusu bile olmaz. Dolayısıyla bu tür denetimlerimiz hiç ara verilmeden devam edecektir.”
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ