Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Üysen’in Hizmeti İste’ye

Üysen’in Hizmeti İste’ye
  • 01.06.2017
  • 1.390 kez okundu

İskenderunlu hayırsever İşadamı Nuri Üysen ile İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mediko-Sosyal Sağlık Kültür ve Spor Hizmetleri binası için protokol imzalandı. Salı günü saat 13.30’da, Valilik İskenderun Çalışma Ofisi’nde düzenlenen protokol törenine Vali Erdal Ata, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ve İskenderun Kaymakam Vekili Hakan Kılıçkaya da katıldı.
Hayırsever İşadamı Nuri Üysen, “Böyle ilk bir konunun bize nasip olması ayrı bir gurur kaynağıdır. Bundan evvel İskenderun’a bir Hukuk Fakültesi gelecek denmişti. Biz, İskenderun’a yapılan her hizmette çorbada bizim de tuzumuz olsun maksadıyla katkıda bulunmayı vadetmiştik. Ama İskenderun’a Hukuk Fakültesi gelmedi. Biz, o gün verdiğimiz sözü bir borç olarak gördük. İskenderun’a yapılacak böyle bir hizmeti yapmak bize nasip oldu. Ben bunu bir hayır işi olarak görmüyorum. Memleketinde yaşayan her insanın memleketine katkıda bulunmasının bir görev olduğu kanaatindeyim. Bu amaçla hizmette bulunmak istiyorum” dedi.
Konuşmaların ardından, Mediko-Sosyal Sağlık, Kültür ve Spor Hizmetleri binası için imzalar atıldı.
İSTE Master Planı kapsamında 1520 metrekare büyüklüğünde inşa edilecek Mediko-Sosyal Sağlık, Kültür ve Spor Hizmetleri binasına Necla Üysen Mediko-Sosyal Sağlık, Kültür ve Spor Hizmetleri ismi verilecek.
-Adil Yeşildağ-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ