Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,33 / Satış: 8,36
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Uzaktan eğitim ve dönüştür-oyna-öğren projesi

Uzaktan eğitim ve dönüştür-oyna-öğren projesi
  • 25.05.2021
  • 710 kez okundu

Uzaktan eğitim sürecinde okullar boş durmuyor ve yaptıkları eTwinning Projelerinin yaygınlaşmasına çalışıyorlar.

Avrupa’daki okullarla işbirliği sağlayan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da desteklenen eTwinning Projesi, ilimiz Hatay ve İstanbul’dan katılımlarla faaliyetlerini sürdürüyor. Öğrencilerin, uzaktan eğitimle de olsa geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmaları ve eğlenerek öğrenmelerini esas alan projelerin, öğrenci velilerinden de büyük ilgi gördüğü kaydedildi.
Kuruculuğunu Antakya Şehit İlker Uylaş İlkokulu Öğretmenlerinden Sevim Yıldız Sağlam ve Antakya Bohşin İlkokulu öğretmenlerinden Mihriban Başboğa’nın üstlendiği projede, öğrenciler, atık materyallerden eğlenceli oyuncaklar tasarlıyor ve tasarladıkları bu oyuncaklarla derslerini eğlenerek öğreniyorlar. Projede, eğlenceli oyuncaklar dışında, çevrimiçi etkinliklerle yazar buluşmaları ve müzik içerikli eğitimlerin de yer aldığı kaydedildi.
Kurucu üyeler yanı sıra Antakya Bohşin İlkokulu’ndan Nihal Can Namlı, Aliye Gürses, İskenderun Demirçelik İlkokulu’ndan Esengül Batçık, Antakya Fevzi Çakmak İlkokulu’ndan Nurcan Yeşilçay Deli, Reyhanlı Konuk Horlak İlkokulu’ndan Huriye Güner Çekiç, İstanbul Güneşlitepe İlkokulu’ndan Derya Yıldız ve Antakya Şehit İlker Uylaş İlkokulu’ndan Nilay Ünver Bilgin adlı Öğretmenler de projede yer alıyor. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ