Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Uzay Üssü Gibiyiz…

Uzay Üssü Gibiyiz…
  • 10.10.2019
  • 877 kez okundu

Kültür Koleji, “Bilim ve Eğlence Merkezi Planetaryum” etkinliği ile gururlanıyor…

Antakya’daki özel ortaöğretim kurumlarından Kültür Koleji, hafta içinde önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Gerçekleşen “Bilim ve Eğlence Merkezi Planetaryum” etkinliği ile okulun adeta Uzay Üssü’ne dönüştüğü vurgusu yapıldı.
Kültür Koleji Müdürlüğü’nün etkinlikle ilgili bilgi paylaşımı şöyle:
“Bölgemizde verdiği eğitim-öğretim ile her daim fark yaratan Kültür Koleji, sosyal sorumluluk projeleri ve etkinlikleri ile göz doldurmaya devam ediyor. Son olarak okulda düzenlenen Bilim ve Eğlence Merkezi Planetaryum etkinliği ile adeta uzay üssüne dönen Kültür Koleji, gün boyu devam eden programda sadece kendi okulunun öğrencilerini değil, diğer okullardan da öğrencileri etkinliğe dahil etmesi ile takdir topladı.
Kültür Koleji konferans salonunda yoğun katılım ile gerçekleşen ‘Gökyüzü hakkında bilmediklerimiz’ konulu seminer ile start alan program, hemen akabinde; Atölye çalışmaları ile astronomi ve uzay bilimlerinde eğitim amaçlı kullanılmaya başlayan, daha sonra da okullarda eğitimi eğlenceli bir şekle çeviren Planetaryum (Uzay Çadırı) etkinliği ile devam etti. Ortalama 25 dakika süren seanslarda uzay çadırına giren öğrenciler, 4k projeksiyon ve ayna yardımıyla, görüntüler ile uzayın derinliklerine yolculuk yapmanın heyecanını yaşadılar.
Etkinliğin bir parçası olan Astronot, gün boyu dolaştığı Kültür Koleji’nde renkli görüntüler yaşanmasına sebep olurken; öğrenciler, öğretmenler ve veliler, günün anısına Astronot ile bol bol fotoğraf çekildiler.
Kültür Koleji bahçesinde özel olarak hazırlanan alanda, Okulun Müzik Öğretmeni Serkan Kaplama yönetiminde, İngilizce Öğretmeni Mehmet Ali Ünal ve öğrenciler tarafından konuklara sunulan müzik ziyafeti ve ikramların yer aldığı etkinlik, havanın kararmasına kadar devam etti. Havanın kararması ile birlikte, alanında uzman bir ekip tarafından kurulan teleskoplar ile Ay, Jüpiter ve Satürn gezegenleri gözlem yapıldı. Teleskoplarda uzun kuyrukların oluştuğu etkinliğe katılım gösteren herkes, uzayın derinliklerinde yolculuk heyecanı yaşarken, Kültür Koleji Yönetimi’ne, böylesine başarılı ve faydalı bir etkinlik düzenlediklerinden dolayı teşekkür ettiler.”
Kültür Koleji olarak, dünyanın en büyük bilim müzelerinde gösterilen muhteşem bir etkinliğe imza atmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Kurucu Müdür Ali Girişken’in açıklaması da şöyle:
“Kültür Koleji öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, misafir okullarımız ve velilerimizin heyecan ile takip ettikleri Bilim ve Eğlence Merkezi Planetaryum etkinliğimizle, faydalı bir çalışmaya daha imza attığımızı düşünüyorum. Adeta bir uzay festivali havasında gerçekleşen etkinliğimizde; güneş, ay, yıldızlar, uydular, gezegenler, bilinen diğer tüm gök cisimlerinin konumlarını, hareketleri hakkında faydalı bilgilendirmeler yapıldı. Daha önceki etkinliklerimizde olduğu gibi, bu etkinliğimizde de sadece kendi öğrencilerimizi değil, Samandağ ve Antakya’dan misafir okullarımızın öğrencilerini de ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. ‘21.Yüzyılın Okulu’ sloganı ile devam ettiğimiz eğitim öğretim programımızda, sezon içerisinde daha birçok faydalı etkinliğe ev sahipliği yapacağımızın müjdesini vererek, etkinliğimize katılım gösteren herkese, büyük emek harcayan Proje Koordinatörü Fizik Öğretmenimiz Hatice Zabun başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize ve Bilim ve Eğlence Merkezi Planetaryum ekibine teşekkür ediyorum.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ