Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

Üzücü Bir Kaza ve Hatay Söz Gazetesi

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 12.09.2019
  • 1.609 kez okundu

İyi günler sevgili okuyucu.

Hatay Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ün ailesiyle geçtiğimiz günlerde geçirdiği trafik kazası ve muhterem eşi Zuhal Karabörk’ün hayatını kaybetmesi, kentin birçok kesiminde derin bir üzüntüye neden oldu. İlimize böylesi kritik bir dönemde layıkıyla hizmet eden sevilen Karabörk Ailesinin acısını paylaşıyoruz. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Kazanın yaşandığı gün birçoğumuz, acı haberi, TRT’nin kamuoyuna duyurduğu haberlerden aldık. İnanın bana, haber geldiğinde öylesine bir matem havası esti ki, sütunlarımıza bu haberi yazarken çok zorlandık. Kentimize gelip göreve başladığı günden bu yana, değerli Müdürümüz Kamil Karabörk’ün üstün başarısı ve yüksek performansı dikkat çekiyor ve takdir topluyordu. Acıları büyük, ama dilerim ki Allah’tan, bu büyük badireyi sağlıklı bir şekilde atlatırlar.

Bir Emniyet Müdürünün trafik kazasında yakınlarını kaybetmesi ve yaralanması, aklımıza bir ayrıntıyı getirdi. Bu denli kritik görevlerdeki devlet yöneticileri, gittikleri her yerde ve hatta başka şehirlerde, özel işlerinde dahi olsa koruma ile gezmeliler. Özel araçlarıyla bile seyahat etseler, kanımca, mutlaka önlerinde onlara eşlik edecek görevli bir araç olmalı. Bu devlet yöneticilerimiz çok değerli insanlar ve aileleri de en az kendileri kadar kıymetlidir. Dilerim ki İç İşleri Bakanlığı bu konuda yeni bir nizam getirir ve korumasız seyahat durumu ele alınır.

Bu üzücü kazanın etkilerinin en sağlıklı bir şekilde atlatılarak, değerli Emniyet Müdürümüzün yeniden Hatay’da aramızdaki görevine başlamasını diler, yaşanan bu büyük acı sonrası merhumenin ruhunun huzur bulmasını temenni ederim.

***

Sahipliğini değerli meslek duayenimiz Mehmet Temizyürek ve yine değerli oğlu Abdullah Temizyürek’in yaptığı Hatay Söz Gazetesi, yayın yaşamında 28 yılı geride bırakarak bir yaş daha aldı. Mesleğimizin saygın duruşuna, meslek ilke ve ahlakına son derece büyük katkısı olan Hatay Söz Gazetesi’nin yeni yaşının hem ilimize hem de kendilerine güzellikler getirmesini diliyorum.

Bu vesile ile değerli ağabeyimiz Mehmet Temizyürek hakkında da ayrı bir paragraf yazmak isterim. Öyle değerli bir insan ki Mehmet abimiz; camia içinde herkesi yediden yetmişe kucaklamak konusunda çok başarılıdır. Yüreği sevgi ile atan bu usta gazeteci, yerel basınımıza ömür vermiştir. Özellikle baskı alanında kentimize birçok yeniliği getiren, ilklere imza atan değerli bir büyüğümüzdür.

Mehmet abimiz, iyi ve kötü günde meslektaşlarının yanında duran, kimseyi ötekileştirmeyen, kolaylaştırıcılığı ile bizlere örnek olan bir büyüğümüzdür.

Hatay basınının ve özellikle Hatay basın cemiyetlerinin, bu değerli ve kucaklayıcı büyüğümüzden daha fazla yararlanacağı, kentimize ve mesleğimize daha çok büyük katkılarda bulunacağı inancındayım.

Nice seneler SÖZ AİLESİ.

İyi çalışmalar.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ