Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Uzun Çarşı Ankara’yı bekliyor

Uzun Çarşı Ankara’yı bekliyor
  • 06.02.2020
  • 1.156 kez okundu

Bu Defa Tamam mıyız?

Bir dönem Antakya Belediyesi, bir dönem Büyükşehir Belediyesi eliyle projelendirilen ve verilen sözleri de bu proje trafiğinde sıkça rafa kaldırmak durumunda kalan Uzun Çarşı, Ankara’da masaya yatırıldı ve atılacak adımlar sıraya kondu.

Geride kalan yaz dönemi boyunca, GAP turları kapsamında kente gelen çok sayıda tur otobüsünü ve otobüslerle gelen binlerce yerli turisti ağırlayan Antakya, gelen kalabalığa ev sahipliğini en çok, geleneksel ve yöresel üretimin değişmeyen adresi Uzun Çarşı’da yaptı.Kendi üretimi olan ayakkabısından baharatların rengârenk dünyasına, künefenin ilk elden hazırlandığı dükkânlarından kuyumcular çarşısına çok sayıda rengi barındıran çarşısı ile düne dair hikâyesini de paylaşan Antakya’nın beklentisi ise, yine çarşısına dair.
4 Şubat Salı günü, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u Ankara’daki makamında ziyaret eden Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın da gündemi Uzun Çarşı oldu. Yakın bir dönemde Bakan Ersoy’u Antakya’da ağırlamaya hazırlanan Hatay adına Uzun Çarşı Projesi’ni konuşma fırsatı bulan Hüseyin Yayman,
“Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy Bey’i, TBMM ofisinde ziyaret ederek, Antakya Uzun Çarşı Projemizin şehrimiz ve esnafımız için önemini konuştuk” dedi.
Konuya ilişkin verilen bilgiye göre, Bakan Ersoy, hafta sonunda Antakya’da olacak. Ziyaret kapsamında Ersoy’un ziyaret adreslerin-den biri, Uzun Çarşı olacak. Proje’nin bu kapsamda detaylarının ise Çarşı ziyareti sırasında konuşulacağı, verilen bilgiler arasında.
-BU DEFA!-
Konuya ilişkin konuşan vatandaşlar Ankara’nın gündemine alma kararlılığı gösterdiği Çarşı adına umudunu paylaştı, Uzun Çarşı için oldukça yoğun bir mesai ve emek harcayan Hüseyin Yayman’a teşekkür etmeyi ise ihmal etmedi.
J.P. >> Yıllar geçmiyor ki, ‘bu defa ne zaman’ diye sormayalım! Sayın Yayman’ın Hatay adına Ankara’daki takibini ben de takından izliyorum. Çok emeği var. Güçlü bağlantıları var. Bu defa bir şeyler olacak diye düşünüyorum. Bu defa, Çarşımız hak ettiği finali görsün istiyorum.
H.C. >> Elazığ depremi nedeniyle ertelenmiş bir ziyaret. Burada, Sayın Bakan’ın tespitleri çok önemli, ama onlara kendimizi nasıl anlatacağımız da çok önemli. ‘Her şey yolunda’ demekten vazgeçip, sorunları açık açık konuşma vakti. Müzelerden ören yerlerine, sıkıntıların masaya yatırılması gerekiyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ