Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Uzun Çarşıda Restorasyon

Uzun Çarşıda Restorasyon
  • 13.01.2021
  • 225 kez okundu

İskeleler kuruldu

Hatay Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Antakya Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Uzun Çarşı Restorasyon Projesi’nin 1. Etap çalışmaları başlatıldı. İlk etapta, iskeleler oluşturuldu. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Uzun Çarşı Restorasyon Projesi’yle ilgili şu bilgiyi verdi:
“Uzun Çarşı Restorasyon Projesi, hepimizin hayaliydi. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüzün işbirliğiyle, öncelikle ilk etabı ardından, Uzun Çarşı’nın tamamının üst yapı ve dış cephe restorasyon çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.
Projemiz kapsamında yapılacak taş kaplama ve üst yapı iyileştirme çalışmaları için, 1. Etap yani Uzun Çarşı girişinden itibaren olan bölgeye iskelelerimiz kuruldu. Doğal iklim şartlarına dayanıklı, yosun tutmayan taş kaplaması için demir iskeleti hazırlandı. 36 dükkan ve 1 mescitten oluşan ilk etap restorasyon çalışmalarımız tamamlandığında, çarşımız, kadim kent Antakya’mızın layık olduğu görünümüne kavuşmuş olacak. Bu hizmetleri şehrimize kazandıran paydaşlardan biri olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.
Projemizin gerçekleşmesini sağlayan, başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Kültür Turizm Bakanımıza, çok kıymetli Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Sayın Kültür Turizm İl Müdürümüze ve yüklenici firma çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ