Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Uzunbağ’da O.O. öğrencilerine ödüllü yarışma:

Uzunbağ’da O.O. öğrencilerine ödüllü yarışma:
  • 11.11.2019
  • 834 kez okundu

Hitabe’yi ezberle, hediyeni al…

Ayakkabı ve dürüm

Samandağ Uzunbağ Ortaokulu’nda okuyan öğrenciler arasında, Ulu Önder Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni ezbere okuyanlara, yöredeki bir esnaf ödül verdi. Ödüllü yarışmada dereceye giren ve Ata’nın Gençliğe Hitabesi’ni en iyi okuyan öğrenciler; Selin Taşar, Mehmet Süt, Emre Gösteren ve Semra Kondakçı olarak sıralandı.
Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni en iyi okuyan 3 öğrenci, istedikleri ayakkabıyı alırken, 1 kişi ise ihtiyacı olan okul çantası ile ödüllendirildi. Dört Mevsim Ayakkabı Mağazası’ndan ödüllerini alan 4 çocuk, daha sonra yöredeki Doğan Usta Kebap Salonu’na gitti ve kendilerine dürüm kebap ikramında bulunuldu.
Etkinlik sonrası yapılan açıklamada şu mesaj verildi:
“Böyle güzel bir etkinliğe sahip çıkan ve destekleyen, Mehmet Taşar, Sevcan Süt ve Doğan Güç’e teşekkür ederiz. Anlamlı yarışmaların devamını diliyoruz. Ata’mıza olan sevgimiz sonsuzdur. Çocuklar, geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek, hepimizin insanlık görevidir. Atamızın Türk Gençliği’ne emanet ettiğin bu yolda, dimdik ayakta yürümeye devam ediyor, Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal ettiği günde saygı sevgi ve minnetle anıyoruz.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ