Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,34 / Satış: 7,37
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,70

Vakarlı Duruşunu, Terbiyesini Bozmadı, Biz Böyle Aileyiz…

Vakarlı Duruşunu, Terbiyesini Bozmadı, Biz Böyle Aileyiz…
  • 15.07.2020
  • 518 kez okundu

İYİ Parti İl Başkanı, Antakya İlçe Kongresi’nde görevden alınan eski başkanın adaylığını değerlendirdi:

İYİ Parti’nin geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşen Antakya İlçe Kongresi’nde, daha önce bu görevi yürütmekte iken görevden alınan Cemil Akkoçak’ın yeniden aday olması ve seçimi kaybettikten sonra kazananı tebrik etmesini değerlendiren İl Başkanı Şefik Çirkin, “Vakarlı duruşunu, terbiyesini hiç bozmadı. Bu kardeşime teşekkür ediyorum. İYİ Parti böyle bir ailedir “dedi.
İYİ Parti İl Başkanı Şefik Çirkin, Antakya İlçe Başkanlığı için yarışan ve seçimi kaybeden Cemil Akkoçak’a teşekkür ederken, seçilen yeni başkan Yusuf Diker’e başarı dilediği mesajında şunlara yer verdi:
“Cemil Akkoçak kardeşime teşekkür ediyor, Yusuf Diker kardeşimi de tebrik ediyorum. Cemil Akkoçak kardeşimizdir, kimse aramıza giremez. Görevden alındığı halde vakar duruşunu ve terbiyesini hiç bozmadı. Kongrede, birileri gibi yalan yanlış konuşmak yerine, medeni cesaretini gösterdi ve aday oldu. Kaybetti, kazananı tebrik etti. İşte bu anlayışla, artık belediyelerde aday peşinde koşmayıp, kendi bünyemizden çıkacak ya da bünyemize uyum sağlayacak adaylarla 15 ilçemizin tamamında iddialı olacağız.
Ve birçok ilçemizde şimdiden iddialıyız, çok şükür. İYİ Partililer, kimseye el açmayacak, ne isteyecekse kendi belediye başkanlarından isteyecektir. Hedefimiz budur. İnşallah başaracağız. Elbette bazıları bunu anlayamaz ve hazmedemez. Onlar, sicilli ve kadrolu fitne erbabı olarak, partiyi değil, nefislerini düşünen bir avuç insan o kadar.
Şu iyi bilinsin ki… Böyle birlikten yana kim varsa, kapılarımız sonuna kadar açık olacaktır. Derdi farklı ve güdümlü olanlar ile yolumuz ayrıdır. Parti içi muhalefet, ilkeli ve yapıcı olduktan sonra, baş tacımızdır. Başka kucaklaşacak arkadaşlarımızın da olduğuna inanıyor ve bekliyoruz. Ve biz, gerçekten çok, ama çok iyi gidiyoruz. Ama güdümlü ve ilkesiz insanlarla değil siyaset yapmak, çay bile içmeyiz.
Şimdi bize düşen, bundan evveli unutarak, birlikte hedefe yürümektir. Bu kucaklaşma, İYİ Türkiye davasına hizmet etmek isteyen herkes için geçerlidir. Kapımız da gönlümüz de açıktır.
Bizimle kucaklaşan kardeşlerimizi kıskanan, onları kendi şahsi emellerine ve hedeflerine alet etmek isteyip de edemeyen, elbette bunu hazmedemeyerek, bu birlikteliği bu yazıdan sonra iftiraya boğacaktır. Bu kardeşlerimize demediğini bırakmayacaktır.
Ama İYİ Parti’nin tertemiz yönetimleri ve tabanı bunlara asla prim vermez. Biz de, arkadaşlarımız da ‘kim ne der’ diye bakmayacaktır. Onlara bakarak yürürsek, sonuç hüsrandır. Bu vesile ile tüm İYİ’lere en derin saygı ve sevgilerimizi sunarız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ