Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Vakıflar Bölge mi başladı?

Vakıflar Bölge mi başladı?
  • 26.06.2019
  • 463 kez okundu

Yoksa başkaları mı?

‘Yıkma’ işlemi henüz başlatılamasa da, binaya dair söküm işlemleri başlamış gözüküyor. Ancak söküm işleminin Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından mı, yoksa binayı bir şekilde kullanan hurdacılar tarafından mı yapıldığı çok net değil!

Yıkım çalışmaları; yapının tamamen yıkımı, bir kısmının sökümü ya da yapının fiziksel bütünlüğü ile ilgili bir kısmının ortadan kaldırılması gibi faaliyetleri kapsar. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre, işyerinde alınması gereken sağlık ve güvenlik önlemlerinden işverenler sorumludur. Bu kapsamda işverenler, yıkım işlerinde ortaya çıkan riskleri ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek için süreç ve kaynakların uygun biçimde kullanımını taahhüt eder.
Ancak sorun şu ki, Antakya kent merkezinin orta yerinde, doğu yakasının ön cephesinde bulunan Vakıflar’a ait İşhanı’nda yıkım değil belki ama, söküm işlemi bir şekilde başlamış, başlatılmış durumda! Merak edilen, binanın bazı bölümlerinde dikkati çeken söküm işleminin ‘resmi’ anlamda mı yoksa binanın sahipsizliğinde rahatça hareket edenlerce mi yapıldığı!
Peki, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, bu sahipsizliğin faturasında yaşanabilecekler için sorumlulu-ğu kime, hangi kuruma yükler, soralım mı? -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ