Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Vali, Anıt Şeref Defterini İmzaladı

Vali, Anıt Şeref Defterini İmzaladı
  • 24.07.2020
  • 621 kez okundu

Hatay’ın anavatana katılışının 81.Yıldönümü kutlamaları kapsamında, dün Atatürk Anıtı’ndaki çelenk sunumu ve saygı duruşu sonrası, Vali Rahmi Doğan, Hataylıların duygu ve düşüncelerini yansıtan mesajı Anıt Şeref Defteri’ne yazdı ve imzaladı.
Vali Doğan’ın mesajı şöyle:
“Aziz Şehitlerimiz… Hatay’ın anavatana katılışının 81. yıldönümü vesilesiyle, bir kez daha sizlerin huzurunda olmanın gururunu yaşıyoruz. Sizler, milli mücadelede ilk kurşunun sıkıldığı vatan toprağını müdafaa ederken bizlere de büyük bir sorumluluk bıraktınız. Bu milli bilinci sonsuza kadar yaşatacağımızdan emin olunuz. Göstermiş olduğunuz milli ve manevi mücadeleyi genç nesillere aktarmak, vazifemiz olacaktır.
Vatanseverlik ve milletine duyduğu büyük bağlılıkla 81 yıl önce Anavatan’a katılan ve gücünü her zaman birlikteliğinden alan Hatay halkı, maddi ve manevi zenginliklerini sevgiden, barıştan ve kardeşlikten yana kullanarak tüm dünyaya örnek olmaya devam etmektedir.
Hatay’ın anavatana katılması; bir şehrin, vatan toprağına dahil olma arzusunu ve bu uğurda gösterilen sonsuz çabayı ifade ederken, bizlere de kararlılığın ve mücadelenin nasıl olması gerektiğini göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleşen bu kahramanlık destanında; Tayfur Sökmen, Abdurrahman Melek, Abdulgani Türkmen ve arkadaşlarını, bu uğurda mücadele eden tüm aziz Şehitlerimizi, bugün vesilesiyle bir kez daha hatırlatarak saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun.” –Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ