Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Vali, Anıt Şeref Defteri’ni imzaladı

Vali, Anıt Şeref Defteri’ni imzaladı
  • 24.07.2018
  • 742 kez okundu

Hatay Valisi Erdal Ata, dün 79. Yıldönümü kutlanan Hatay Kurtuluş Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı’ndaki törende Şeref Defteri’ni de imzaladı. Vali Ata, Anıt Şeref Defteri’ne “Aziz Şehitlerimiz” başlığı altında şunları yazdı:
“Yüce Milletimiz, binlerce yıllık tarihi boyunca zor dönemlerde destanlar yazan bir bağımsızlık tutkusuna sahiptir. Büyük bir sadakatle vatanına bağlı olan Hatay halkı, 79 yıl önce kendisine vurulmak istenen esaret zincirini kırmış ve şanlı tarihinde yeni bir sayfa açmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Kırk Asırlık Türk Yurdu Ecnebi Elinde Esir Kalamaz’ diyerek sahip çıktığı Hatay, milli mücadelenin ilk kurşununu atarak, Ata’sının bu mücadelede yalnız olmadığını tüm dünyaya ilan etmiştir.
Üstün bir sadakat ve vatanseverlik ile bu topraklar için canlarını seve seve feda eden Şehitlerimizim gösterdiği yüksek karakter, bugün de yüreklerimizde mevcuttur.
Hatay’ın anavatana katılışının 79. Yıldönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canlarını bu topraklar için veren tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhunuz şad olsun.” -Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ