Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

Vali Ata, 3 dinden temsilcilere aynı anda veda etti

Vali Ata, 3 dinden temsilcilere aynı anda veda etti
  • 14.11.2018
  • 597 kez okundu

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği’ne atanan Vali Erdal Ata, 3 semavi dine inananların kardeşlik içerisinde yaşadığı ilimizde bulunan inanç temsilcileri ile vedalaştı. Pazartesi günü Ortodoks Kilisesi’nde gerçekleşen buluşmada, Vali Ata; İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Katolik Kilisesi Ruhani Reisi Domenico Bertogli, Musevi Cemaati Vakfı Başkanı Şaul Cenudioğlu, Ortodoks Cemaati Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Ermeni Cemaati Vakfı Başkanı Cem Çapar, Ortodoks Kilisesi Ruhani Reisi Dimitri Dogum ve Protestan Kilisesi Ruhani Lideri Yakup Chang ile bir araya geldi.
Vali Ata, kan ve gözyaşının eksik olmadığı komşu coğrafyalara inat, Hatay’ın, farklı dinler ve kültürlere inananlarıyla, karşılıklı sevgi ve kardeşlik içerisinde yaşadığı çok özel bir il olduğunu, sahip olduğu kültür ve inanç farklılıklarını bir zenginliğe dönüştürmeyi başaran Hatay halkının da bu müstesna birlikteliğini sonsuza kadar koruyacağına olan inancını dile getirdi.
Üç dinden temsilcilerle vedalaşan Vali Ata ve beraberindekiler, günün anısını ölümsüzleştirme adına birlikte fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmediler. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ