Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

Vali Ata’dan 2 özel okula ziyaret

Vali Ata’dan 2 özel okula ziyaret
  • 30.11.2017
  • 1.176 kez okundu

Eğitime Yatırım, Ülkenin Geleceğine Yatırımdır…

Hatay Valisi Erdal Ata, İskenderun Güney Eğitim Vakfı ile Simya Okulları’nı ziyaret etti. Vali Ata, 28 Kasım Salı günü saat 15.00’te gerçekleşen ziyarette, eğitim için yapılan yatırımın ülkenin geleceğine yapılan yatırım olduğunu ve bu konuda tüm hayırseverler ile işadamlarına büyük sorumluluklar düştüğünü dile getirdi, Vakıf yöneticileri ile bir süre sohbet etti. Ziyarette konuşan İskenderun Güney Eğitim Vakfını Başkanı Şefik Uyar, eğitim ve kültür alanında yaptıkları çalışmalara devam edeceklerini ifade ederken, yaptıkları çalışmalarla ilgili olarak Vali Ata’ya bilgi sundu.
Vali Erdal Ata, aynı gün Simya Okulları İcra Kurulu Başkanı Selim Baysal ile beraberindeki öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyeti makamında kabul etti. 28 Kasım Salı günü saat 11.00’da gerçekleşen kabulde, Vali Ata, konukları ile bir süre sohbet etti. Çağdaş ülkeler seviyesine çıkmanın tek yolunun eğitime yatırım yaparak gençlerimizi ve çocuklarımızı iyi eğitebilmek olduğunu ifade eden Vali Ata, “Amacımız, ilimizi eğitim açısından daha iyi noktalara taşımak. Böylece ülkemizin daha güzel bir geleceğe ulaşmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.
Simya Eğitim kurumları ve çalışmaları hakkında Baysal’dan bilgi alan Vali Ata, tüm eğitimci ve öğrencilere başarılar diledi. Simya Okulları İcra Kurulu Başkanı Selim Baysal ise kabulünden dolayı Vali Ata’ya teşekkür etti. -Mehmet Özgün-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ