Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Vali Doğan’ın kabul ettiği ilk heyet Müftülük’ten:

Vali Doğan’ın kabul ettiği ilk heyet Müftülük’ten:
  • 20.11.2018
  • 2.591 kez okundu

Kutlu Doğum, FETÖ Projesiydi!

Pazar günü göreve başlayan Vali Rahmi Doğan’ın makamında kabul ettiği ilk resmi heyet, İl Müftülüğü Heyeti oldu.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Mevlid-i Nebi Haftası kutlamaları dolayısıyla dün saat 10.10’da İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Vali Doğan, “Bugün, doğumuyla dünyaya şeref veren Peygamber efendimizin 1447. doğum yılını kutluyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımız da bu haftaya özel güzel bir tema belirlemiş, Sevgili Peygamberimiz ve Gençlik…”
dedikten sonra şunları söyledi:
“Bu yıl, Peygamberimizin doğumunu hicri takvime göre kutluyoruz. Doğrusu da bu idi. Kutlu Doğum Haftası bir FETÖ projesiydi. Bu FETÖ operasyonuyla, gençliğin bizim için ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmış oldu. Gençlerimizi ve çocuklarımızı ihmal edersek, geleceğimizin ne kadar karanlık olacağını gördük. Belli bir dönem, özellikle 28 Şubat sonrasında, gençlerimiz ‘cemaat görünümlü örgütün’ kucağına itilerek bir nesil adeta bertaraf edilme konumuna getirilmiş. Dolayısıyla, gençlerimize sahip çıkmalıyız. Ecdadımız, bize zamanında bu toprakları nasıl emanet ettiyse, biz de bu toprakları bizden sonra gelecek evlatlarımıza emanet edeceğiz. Artık şartlar çok değişti. Gençlerimizi, artık kendi ülkesindeki yaşıtları ile değil, uluslararası arenadaki çağdaşları ile rekabet edecek şekilde iyi yetiştirmeliyiz. Aksi halde, ülke olarak çağın gereklerini yerine getiremeyerek geride kalmaya mahkûm oluruz.
Hepimizin bildiği gibi, Hatay; dinler ve medeniyetlerin buluştuğu, farklı dinlere ve mezheplere sahip insanların yüzyıllardır hoşgörü ve barış içinde yaşadığı topraklar. Müslüman kardeşlerimizin, din kardeşleri ve farklı dinden kardeşleri ile birlikte Mevlit Kandili’ni huzur içinde kutlayacağına inanıyorum. Bu vesileyle, tekrardan tüm Müslüman aleminin Mevlit Kandili’ni kutluyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ