Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Vali, Engelli Heyetini Kabul Etti

Vali, Engelli Heyetini Kabul Etti
  • 02.12.2017
  • 1.220 kez okundu

Vali Erdal Ata, yarın kutlanacak olan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla dün sabah Hatay Engelli Koordinasyon Merkezi’nde kurs gören engelli heyetini, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Sandıkçı eşliğinde makamında kabul etti.
Dün sabah saat 09.30’da gerçekleşen ziyarette konuşan Vali Ata, bugünün amacının, toplumda engelli vatandaşların durumu hakkında farkındalık yaratmak olduğunu bildirdi ve şunları söyledi:
“Özellikle de son 20 yıllık sürece baktığımız zaman, ülkemizde de engellilerin sorunlarının çözümü, onların eğitimi, kendi hayatlarını idame ettirebilmeleri için çok önemli projeler yapılmıştır. Gerek onlara sağlanan sosyal haklar, gerekse engeliler ve engelli ailelerine getirilen birtakım yasal düzenlemeler, onların topluma entegre edilmesi konusunda atılmış önemli adımlardır.”
Vali Ata, açıklamasında, “Dünya geneline baktığımız zaman, nüfusun 15’i civarında engelli bir nüfus olduğunu görüyoruz. Bu oran yaklaşık olarak ülkemizde %12 iken, ilimiz Hatay’da yaklaşık olarak %2,5’tir” dedi.   -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ