Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Vali, Kentsel Dönüşüm projelerine destek olunmasını istedi:

Vali, Kentsel Dönüşüm projelerine destek olunmasını istedi:
  • 16.11.2017
  • 981 kez okundu

Çürük binaları depreme dayanıklı hale getirme, kentsel dönüşümle olur…

Vali Erdal Ata, Irak ile İran’da yaşana son depremden acı dersler çıkarılması gerektiğini kaydederek, kentsel dönüşüm kampanyası projelerinin, çürük binaları depreme karşı dayanıklı hale getirme ve çarpık kentleşmeyi önleme adına yapıldığını belirterek, bu projelere destek olunmasını istedi.
Salı günü gittiği Dörtyol ilçesinde yaptığı konuşmasında kentsel dönüşüm projelerine desek olunmasını isteyen Vali Erdal Ata, özetle şunları söyledi:
“Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri de çarpık kentleşme ve kentsel dönüşüm. Yıllardan beri basın ve kamuoyunda kentsel dönüşüm konusu dile getirilir.
Kentsel dönüşüm, çarpık yapılaşmayı düzeltmek ve çürük binaları depreme dayanıklı hale getirmek için yapılıyor. Aslında biz, elimizdeki kaynakları kötü kullanıyoruz. Dünyanın gelişmiş ülkelerine baktığınız zaman, birkaç yüzyıllık binalar kullanılırken, biz ortalama 30-40 senede binaları yenilemek zorunda kalıyoruz. Daha iki gün önce İran-Irak sınırında deprem oldu. 425 kişi hayatını kaybetti. Aynı büyüklükte Japonya’da deprem oluyor, ama bir kişinin burnu bile kanamıyor. Demek ki bu, Orta Doğu kültürü de dahil olmak üzere, bu durum bizlerin yanlışından kaynaklanıyor. Hepimizin geçmişteki acılardan ders çıkarması ve ona göre geleceği yönlendirmesi gerekiyor. Bunda da hem belediyelere hem kamu kurumlarına hem de tüm vatandaşlarımıza önemli görevler düşüyor. Sizlerden ricam, bu konuda daha hassas davranmanız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ