Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Vali Rahmi Doğan…

Vali Rahmi Doğan…
  • 10.03.2020
  • 530 kez okundu

Vakıf İşhanı’nın yeşil alan olmasından yana, ancak:

Ya kamulaştırma, ya takasla!

Antakya köprübaşında, aylardır ne olacağı belirsiz bir halde bekleyen Vakıf İşhanı’nın yıktırılarak YEŞİL ALAN’a dönüştürülmesi görüşüne Vali Rahmi Doğan’ın da olumlu baktığı öğrenildi. Dün Gazetemiz Muhabirinin sorusu üzerine bu konuda bir açıklamada bulunan Vali Rahmi Doğan, konuyu defalarca kamuoyu gündemine taşıdığını ve mevcut yerin YEŞİL ALAN olarak kente kazandırılmasından yana olduğunu ifade ettiğini hatırlatarak, konunun Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında çözüm bulması gerektiğinin altını çizdi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi, bu alanı kente YEŞİL ALAN olarak kazandırmak istiyorsa, ki kendisinin de bunu desteklediğini ifade eden Vali Rahmi Doğan, o halde yapılacak işin, Büyükşehir Belediyesi’nin bu alanı kamulaştırması ya da kurumla anlaşarak takas yoluna gitmesi olduğunu bildirdi.
Vakıflar’ın; kendine özgü sorumlulukları, yatırımları, hizmetleri ve özel hukuku da olan bir kurum yapısına sahip olduğunu, bunları yapmak için de mevcut yerden belli gelirler elde ettiğini hatırlatan Vali Rahmi Doğan, bu nedenle Hatay halkının da istediği şekilde, Büyükşehir Belediyesi eğer burayı kente kazandırmak istiyorsa, kamulaştırma temelinde bedelini yatırması ya da kurumla anlaşarak başka gayrimenkulle takas yoluna gitmesi gerektiğini, aksi durumda bu yerin Büyükşehir’e devredilmesi şeklinde bir tasarrufun söz konusu olamayacağının altını önemli çizdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ