Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Vali Rahmi Doğan’dan

Vali Rahmi Doğan’dan
  • 11.12.2019
  • 211 kez okundu

İnsan Hakları Günü Mesajı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Doğan’ın mesajı şöyle:
“İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 1948’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edildiği gün olan 10 Aralık, Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Her türden ayrımcılığa karşı olan, toplumsal refahı ve sosyal adaleti devam ettirmek için çabalarından vazgeçmeyen ülkemiz, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ne ilk imza atan ülkeler arasındadır. İnsanın doğuştan elde ettiği hak ve özgürlüklerin, anayasal bağlamda güvence altına alındığı ülkemizde, daha adil ve daha özgür bir zeminin çalışmaları da her daim devam etmektedir.
Bildirge’nin birince maddesinde, ‘Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar. Akıl ve vicdana sahiptirler, birbirlerine karşı kardeşlik anlayışıyla davranmalıdırlar’ diyerek, esas olan konuya dikkat çekilmektedir.
Bizler, hem kendi ulusumuz içinde hem de uluslararası düzeyde tüm insanlarla kardeşlik ilişkilerimizi geliştirmeli, insanların onuruna ve haklarına saygı duymalıyız. Bu ortak anlayışta karar kılmalı, bu taahhüdün yerine getirilmesi için özen göstermeliyiz.
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabul edilişinin 71. Yıldönümünde, vatandaşlarımızın İnsan Hakları Günü’nü tebrik eder, milletimize ve tüm insanlığa adalet, huzur ve barış için vesile olmasını dilerim.” -Haber Merkezi-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ