Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Vali sahada

Vali sahada
  • 27.06.2019
  • 1.221 kez okundu

İskenderun’daki yatırımları yerinde inceledi

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ile birlikte, kent genelinde yapılmakta olan ve yapılması planlanan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Fatih Tosyalı ve Başkan Yardımcıları, ilk olarak Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte İsmet İnönü Mahallesi 749. Sokak’tan geçen taş ocağı, iş ve yük kamyonları için yapılması planlanan alternatif yol güzergâhında incelemelerde bulundu. Başkan Tosyalı, bu alternatif yol çalışmasının hem trafiği rahatlatacağını, hem de kamyon geçişi nedeniyle oluşan gürültü ve çevre kirliliğinin çözümüne katkı sağlanacağı bilgisini Vali Rahmi Doğan’a sundu.
Daha sonra Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte Aşkarbeyli otoban köprüsünün bulunduğu bölgede ve Feyezan Kanalı çevresinde incelemelerde bulunan Başkan Fatih Tosyalı, “Sayın Valimize, alternatif yol güzergâhları ve Feyezan Kanalı’nda yapılmakta olan genel çalışmalar hakkında bilgiaktardık ” dedi.
Hatay Valisi Doğan, bu incelemeleri sırasında Yıldırımtepe Muhtarı Veli Demircan’ı da ziyaret ederek, bölgede yapılması planlanan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Başkan Fatih Tosyalı, Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Pac Meydanı’na minibüsler için yapılan cep çalışmasını da yerinde inceledi. Yapılan düzenlemeler hakkında Vali Doğan’a bilgi aktaran Başkan Tosyalı, halka en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirtti. Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte Çankaya bölgesinde yapılması planlanan seyir terası yerinde de incelemelerde bulunan Başkan Fatih Tosyalı, yapılması planlanan seyir teraslarının, vatandaşların yeni sosyal yaşam alanlarından olacağını ifade etti.
Hatay Valisi Rahmi Doğan, incelemeleri sonrası yaptığı açıklamasında, İskenderun ilçesinin doğasıyla, deniziyle sosyal ve kültürel yapısı ile gelişme olan bir yer olduğunu belirterek, halka hizmet noktasında İskenderun halkına en iyi hizmeti vermenin gayretinde olduklarını belirtti ve çalışmalarında Başkan Fatih Tosyalı’ya başarı diledi.
Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise, “Sayın Valimize çalışmalarımız hakkında bilgiler verdik. İskenderun’u hep birlikte hak ettiği noktaya getireceğiz. Sayın Valimiz, projelerimizi çok beğendi. Projeler için gerekli çalışmalara destek verileceğini söyledi. El birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İskenderun’a değer” açıklaması yaptı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ