Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Valilik, Milletvekili Şahin’in Reyhanlı patlaması ile ilgili açıklamalarının doğru olmadığını duyurdu

Valilik, Milletvekili Şahin’in Reyhanlı patlaması ile ilgili açıklamalarının doğru olmadığını duyurdu
  • 09.07.2019
  • 726 kez okundu

Hatay Valiliği, geçtiğimiz Cuma günü Reyhanlı ilçemizde yaşanan patlama olayı sonrası bölgeye giden CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’in açıklamalarının doğru bilgileri içermediği gibi, soruşturma aşamasındaki gelişmede zamanlama hatası olduğunu duyurdu.
Hatay Valiliği, 5 Temmuz 2019 tarihinde Reyhanlı’da meydana gelen patlamayla ilgili olarak, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin tarafından yapılan basın açıklamasının, olayın mahiyeti ve oluş şekli güvenlik güçleri tarafından tespit edilmeden, deliller toplanıp adli makamlara iletilmeden ve ülkemizde yaşayan sosyal grupların hassasiyeti göz önünde bulundurulmadan yapılan bir açıklama olduğu bilgisini verdi ve şöyle devam etti:
“Olayın oluşu ile ilgili bilgilerin bir kısmının gerçeği yansıtmadığı gibi, soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve gizliliğini ihlal edecek nitelikte olduğu değerlendirilmektedir. Kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi açısından, bu tür açıklamaların yetkili organlar tarafından yapılmasının yerinde olacağı aşikârdır. Ayrıca, adli süreci etkilemeye yönelik bu açıklamalar hukukun da konusudur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ