Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Valilik Önünde Kendini Yaktı

Valilik Önünde Kendini Yaktı
  • 08.02.2020
  • 845 kez okundu

İşsizlik ve AÇ’lık intihar girişimine sürükledi

Hatay Valiliği, 2 çocuk babası Adem Yarıcı’nın, ambulansla Hatay’dan Mersin’e götürülürken, yolda geçirdiği kalp krizi sonucu öldüğünü duyurdu.

Antakya’da dün sabah, Adem Yarıcı adlı bir kişi, işsiz olduğunu, evine ve çocuklarına ekmek götüremediğini belirterek, geldiği Valilik binası önünde kendini yakmak suretiyle intihar girişiminde bulundu. Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü Halil Yücelen’in de olay yerine geldiği Valilik önünde polis tarafından güvenlik önlemleri alınırken, bir taraftan da eylemci kişi ile görüşülerek eylemden vazgeçmesine çalışıldı. Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü Halil Yücelen’in, kendisine yardımcı olunacağını söylemelerine rağmen, A.Y. adlı kişi, uyarıları dinlemedi ve önce üzerine benzini döktü, ardından da çakmakla kendisini ateşe verdi. Bir anda alev topuna dönen eylemci vatandaş, hızla koşarken, bir polis memuru tarafından durduruldu, diğer arkadaşlarının çabasıyla da alevler söndürüldü. Polis memurlarınca su verilen eylemcinin yanık elbiseleri ise gelen 112 ekipleri kanalıyla değiştirildi ve ambulansa bindirilerek devlet hastanesine götürüldü.
Dün sabah erken saatlerde Valilik önünde bu eylem yaşanırken, gelişme ile ilgili Hatay Valiliği iki ayrı açıklama yaptı.
Valiliğin ilk açıklaması şöyle:
“Hatay Valiliği araç giriş kapısı önünde, 7 Şubat 2020 Cuma günü saat 8.30’da, kendine zarar verme amacıyla üzerine yanıcı madde dökerek kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşımız, tüm ikna çabalarına rağmen eylemini gerçekleştirmiştir. Valilik personelinin müdahalesi ile yanmaktan kurtarılan vatandaşın hayati tehlikesi bulunmamakta olup, gerekli tüm müdahaleler Valiliğimiz tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiştir. Kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşın 2 çocuğu bulunmaktadır. Sosyal Hizmetlerden ‘Sosyal Ekonomik Destek Yardımı’, çocukları için ‘Şartlı Eğitim Yardımı’ ve ‘Şartlı Sağlık Yardımı’ almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur.”
Hatay Valiliği, dün akşam saatlerinde ise eylem yapan kişinin geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini duyurdu. Hatay Valiliği’nin dün akşam saatlerindeki açıklaması şöyle:
“Hatay Valiliği araç giriş kapısı önünde, 7 Şubat 2020 Cuma günü saat 8.30’da kendine zarar verme amacıyla üzerine yanıcı madde dökerek kendini yakma girişiminde bulunan Adem Yarıcı’ya, Valilik personeli tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra, gerekli tıbbı müdahale için Hatay Devlet Hastanesi’ne ambulansla sevki sağlanmıştır. Hatay Devlet Hastanesi’nden Mersin Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edilmek üzere giderken, Hatay Dörtyol ilçesi mevkiinde ambulansta geçirdiği kalp krizi sonucu tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Vatandaşımıza, Allah’tan rahmet acılı ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ