Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Valilikten 5 müthiş proje

Valilikten 5 müthiş proje
  • 17.12.2019
  • 1.283 kez okundu

‘2019 Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında hayata geçirilmesi planlanan projelere, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız imza koydu. Desteklenecek beş proje için toplamda 14 Milyon 471 Bin 774 TL bütçe ayrıldı.

Hatay Valiliği, “Mutfak Sanatları Merkezi, Meclis Kültür Sanat Merkezi, Madenli Yat Turizmi Geliştirme, Su Sporları ve Vakıflı-Hıdırbey arası Yürüyüş Yolu” olmak üzere, 5 ayrı Proje için 14,5 Milyon TL ödenek ayırdı. 2020 DOĞAKA bütçesinden, 8,5 milyon TL bekleniyor.
Vali Rahmi Doğan, 5 projenin de para ve projelerinin hazır olduğunu ve çok kısa sürede uygulamaya geçileceğini kaydederek, “Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Tabi, ‘2020 yılında hangi projeleri sunacağız, hangi projelere destek vereceğiz?‘ Bunlar, yapacağımız çalışmalara bağlı. Ama böyle bir meblağı da önümüzdeki yıl için ayırmış olduk. Turizme önem veriyoruz. Denizi olan, tarihi, kültürü ve sanatı olan bir şehiriz. Dolayısıyla buraya yatırımlar yapmak istiyoruz. Değerlerimizi öne çıkarmak istiyoruz. İnşallah bizi ziyarete gelen vatandaşlarımız da memnun kalırlar” dedi.
Hatay Valisi Rahmi Doğan ile DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, Hatay’da gerçekleştirilecek projeler için ayrılan ödeneklerle ilgili sözleşmeye birlikte imza attı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ