Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Vali’nin mesaisi sanayide

Vali’nin mesaisi sanayide
  • 06.07.2017
  • 1.186 kez okundu

İskenderun’daki fabrikaları gezdi

Vali Erdal Ata, ilimiz sanayi sektörüne önemli katkılar yapan Şampiyon Filtre ile MMK Metalurji Demir Çelik üretim tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
4 Temmuz Salı günü gerçekleşen ziyaretlerde, Vali Ata, ilk olarak saat 10.30’da İskenderun Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Şampiyon Filtre fabrikasını gezdi, Şampiyon Filtre Yönetim Kurulu Üyeleri Selma Yılmaz ve Nurettin Yılmaz’dan tesis hakkında bilgiler aldı.
-ÜRETİM MERKEZİYİZ-
Otomotiv sektörünün önemli bir kolu olan filtrecilik sektörünün dünyada yoğun olarak üretildiği ilk üç üretici ülkeden birisi olan ülkemizde, filtre üretim merkezinin İskenderun ilçemiz olduğunu ifade eden Vali Ata, filtre sektörünün ilimizde daha da güçlenmesine, üretim, istihdam, ihracat ve diğer alanlarda yaratacağı katma değerin daha da büyümesine katkı sağlamak için kamu olarak imkânlar ölçüsünde her türlü desteği vereceklerini dile getirdi.
-LOKOMOTİF SEKTÖR-
Vali Ata, daha sonra MMK Metalurji Demir Çelik Fabrikası’nı ziyaret etti. Burada MMK Metalurji Genel Müdürü Denis Kvasov tarafından karşılanan Vali Ata, fabrikayı gezerek Kvasov’dan bilgiler aldı.
Demir Çelik sektörünün bölgemizin lokomotif sektörlerinin başında geldiğini belirten Vali Ata, Hatay’ın sahip olduğu yatırım potansiyeli sayesinde, ülkemizin 2023 ekonomik hedeflerine ulaşmasında önemli bir rol üstleneceğini ve bu sebeple yatırımcılarımıza büyük sorumluluklar düştüğünü ifade etti.
MMK Metalurji Genel Müdürü Denis Kvasov da, Vali Ata’nın ziyaretinden şeref duyduklarını dile getirdi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ