Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Vatandaşlarımız Yaban Ellerde Sahipsiz Bırakılmamalı

Vatandaşlarımız Yaban Ellerde  Sahipsiz Bırakılmamalı
  • 04.06.2020
  • 253 kez okundu

Milletvekili Topal, yurtdışındaki vatandaşların sıkıntısını meclis gündemine getirdi…

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, yurt dışında yaşayan vatandaşların sorununu bir kez daha TBMM’nin gündemine taşıdı.
Pandemi nedeniyle çalışmalarına ara veren TBMM’nin açıldığı ilk gün söz alan Milletvekili Topal, konuşmasında şunlara yer verdi:
“1 Haziran itibariyle yeni normale döndük. Umuyoruz ki, bu yeni normal, vatandaşlarımıza yeni sorunlar açmaz. Pandemi sürecinde önemli sorunlardan biri de, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın yaşadıkları zorlu süreç oldu. Bir kısmı ülkemize döndü. Ancak önemli bir kısmı hala yurt dışında ve çok büyük mağduriyetler yaşıyor. Hasta olanlar var, yaşamını yitirenler oldu, büyük çoğunluğu da işini kaybetti. Uzun zamandır, ülkemize dönecek yol parası dahi bulamayan ve gayriinsani koşullarda yaşam mücadelesi veren birçok vatandaşımız var. Taşıdıkları Türkiye Cumhuriyeti’nin pasaportunu onur sayan bu mağdur vatandaşlarımıza bir an önce destek verilmeli ve yaban ellerde sahipsiz bırakılmamalıdır. Vatandaşımız, devletimizden, Hükûmetten acil destek bekliyor.” 
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ