Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,52 / Satış: 5,55
€ EURO → Alış: 6,26 / Satış: 6,28

Ve Gündem Artık Hatayspor

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 12.04.2018
  • Ve Gündem Artık Hatayspor için yorumlar kapalı
  • 1.003 kez okundu

İyi günler sevgili okuyucu.

Beni tanıyanlar ve özellikle meslektaşlarım, bu yazıyla karşılaştıklarında biraz şaşıracaklar. Çünkü Antakya’da gazetecilik mesleğine başladığım günden bu yana hemen hemen hiç spor yazısı kaleme almamış, özellikle Hatayspor konusunda yorum ve değerlendirmeyi bu alanda uzman meslektaşlarıma bırakmış bir kişiyim. Beni bir spor yazısı yazmaya iten ise, bu sezon büyük bir ilgi ile takip ettiğim Hatayspor’un şampiyonluk yarışında son virajı başarı ile dönüyor olması ve şampiyon olması durumunda hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmayacak olması.

Hatayspor, sezonun bitimine dört hafta kala 68 puan ile liderlik yarışında en önde yer alıyor. Bu yıl tamamlanarak hizmete girecek yeni ve modern stadında Hatayspor’umuz belki de kentimizin vizyonunu ve marka değerini arttıracak yepyeni bir sayfa açmanın eşiğinde. Şimdi bu dört maçı bir bütün halinde düşünmek, kentimizin tüm dinamikleriyle Hatayspor yönetimi, teknik kadrosu ve futbolcularının yanında duruş sergilemesi lazım.

Kentin ana gündem maddesi ŞAMPİYONLUK RUHU olmalıdır.

Uzaktan izleyen, uzaktan takdir eden değil, moral veren, motive eden bir çaba içine girmemiz lazım. Kuşkusuz ki iyi futbol üç puanı getirir, ama bu kalan dört maçta yüksek enerji, çalışkanlık, istek ve arzu üç puan için en önemli etken olacaktır. Kentimizin tüm dinamikleri bu alanda bir kenetlenmeyi sağlarsa, gerçek anlamda bu son bir ay içinde Hataysporumuzu gündemin en üst noktasına taşımayı başarırsa mutlu son gelecektir.

Bu aşamada Hatayspor kampının sıklıkla ziyaret edilmesi, futbolcu ve teknik kadrodaki arkadaşlarımıza moral verilmesi, kentin işadamlarının, kamu yöneticilerinin, vatandaşların ve medyanın ilgiyi ve motivasyonu Hatayspor üzerine yoğunlaştırması fayda sağlayacaktır.

Hatayspor’a bugüne kadar destek olan, hizmet etmiş olan her ismin bu son bir ay içinde hiçbir ayrışmaya izin vermeden, kol kola, birlik ve kardeşlik içinde DOSTÇA bir araya gelmesi lazım. Hatayspor geçmişindeki tüm tartışmalara çizgi çekilmelidir. Bu aşamada Hatayspor’a verilecek desteği, mevcut yönetime ya da mevcut yönetimi destekleyen kesimlere yönelik bir destek olarak algılamayın. Yani belki de BŞB’ni desteklemiyor olabilirsiniz, aynı siyasal yelpazede yol almıyor olabilirsiniz, ama biliniz ki Hatayspor herkesin ve her kurum ve kuruluşun üstünde ortak en önemli paydamızdır. Bugün Hatayspor’u desteklemek için sahaya inecek tüm aktörler bu efsanevi başarının hikayesinde altın harflerle anılacaktır.

Kısa süre önce, kent gündeminde, özellikle iş dünyasını ilgilendiren hararetli bir seçim yaşanmış, bu seçim kısmi dargınlık ve gerginlikleri beraberinde getirmişti. İşte Hatayspor gibi ortak paydalar yeniden harmanlanmamız için büyük bir fırsattır.

HAYDİ… ŞAMPİYONLUK KAPIDA, BUNU KARNAVALA ÇEVİRELİM. İyi çalışmalar.