Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Ve Kavak belgeleri açıkladı

Ve Kavak belgeleri açıkladı
  • 04.04.2018
  • 1.458 kez okundu

ATSO’da yasa dışı ve etik olmayan hizmet alımları yapılmış

ATSO seçimlerine günler kala, başkan adaylarından Ali Kavak dün Savon Otel’de geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenleyerek, mevcut Başkan Hikmet Çinçin’in görev süresi içinde gerçekleştirdiği bazı yasalara uygun olmayan ve özellikle etik olmadığı iddia edilen hizmet alım faturalarının örneklerini açıkladı.
Slayt eşliğinde ve basın mensuplarına dağıtılan kırmızı dosyalar içinde çok sayıda fatura örneği dikkat çekerken, Başkan Çinçin’in, sahibi olduğu benzin istasyonundan defalarca Oda’nın araçlarına akaryakıt aldırdığı iddia edildi. Yine belgelere dayandırılan diğer iddialarda, Çinçin’in yakın ailesine ait bazı restoran ya da cafelerden pasta, yemek ve benzeri faturaları, Palladium’da bulunan yine kendi ailesinden birine ait bir yıkama-yağlama işletmesinden de kuruma hizmet alımı gerçekleştirildiği ifade edildi.
Söz konusu hizmet alımlarının yasalara aykırı olmasından öte etik dışı bir durum olduğunu dile getiren Ali Kavak, Oda’nın hiçbir başkan ya da yönetimin keyfi kazanç elde edebileceği bir yer olmadığını, Başkan olması durumunda şeffaf olup Oda hesaplarını bağımsız denetmenlere açacaklarını söyledi.
-Sinan Seyfittinoğlu-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ