Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,29 / Satış: 7,32
€ EURO → Alış: 8,58 / Satış: 8,61

Ve programa alındı Bu Sene İçinde!

Ve programa alındı Bu Sene İçinde!
  • 19.05.2020
  • 409 kez okundu

Hatay Vakıflar Bölge Müdürü Ümit Gökhan Çiçek tarafından, Vakıflar Haftası kapsamında yapılan basın açıklaması içerisinde yer alan, Mehmet Şah Vakıf İşhanı, yatırım programına alındı.

Geçtiğimiz günlerde, Habib-i Neccar Vakıf Kültür Konakları’nın iç avlusunda yaptığı basın açıklaması sırasında Mehmet Şah Vakıf İşhanı’na da işaret eden Hatay Vakıflar Bölge Müdürü Ümit Gökhan Çiçek, uzun bir süredir kentin tartışmalı listesinde gündem olan yer için, “Bu yıl planlanan yeni inşaatlar içerisinde” ifadesini kullandı.
-NE SÖYLENDİ?-
Bilindiği gibi konunun bir diğer tarafı Hatay Büyükşehir Belediyesi olmuş ve Başkan Lütfü Savaş, yaşananları ve gelinen noktayı şu şekilde özetlemişti:
“Biz oraya, Hatay Büyükşehir Meclisi olarak, güzel bir yeşil alan yapalım istedik. Vakıf da mağdur olmasın diye, becayiş yoluyla yapıp, Antakya merkezinde de çok güzel bir meydan elde edelim istedik. Vakıf Bölge Müdürlüğü, bu kararı Anıtlar Kurulu’na sundu. Anıtlar Kurulu, burada eskiden Mevlevihane binalarının bulunduğunu ve buranın geçmişinde meydan olmadığı için, eski yapının korunması yönünde bir karar verdi. Biz de Ankara’ya, Yüksek Anıtlar Kurulu’na başvuru yaptık, itiraz dilekçesi verdik. Oradan gelen cevap, Vakıfların bu konuda haklı olduğunu söylüyor. Yani şu an, orasının yeşil alan olma şansı maalesef görünmüyor. Ama vakıflar burası yeşil olan olsun derse, biz becayişe açığız. Biz bu becayişi konuşurken, Vakıflar lehine Anıtlar Kurulu’ndan bir karar çıktı ve Ankara’dan da o karar doğrultusunda yazı geldi. Bu nedenle, belediyemizin becayiş yapma konusunda şu anda şansı yok gibi görünüyor.”  Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ