Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,83 / Satış: 8,86
€ EURO → Alış: 10,33 / Satış: 10,37

Vekil Şahin’in “Karantina Israrı”

Vekil Şahin’in “Karantina Israrı”
  • 18.12.2020
  • 1.197 kez okundu

Ölümlere bile bile yol açmak, cinayet…

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Türkiye ve ilimiz Hatay için 28 günlük karantina zorunluğu olduğunu kaydederek, bile bile ölümlere yol açmanın cinayet olacağını, anayasal suç olacağını savundu.
Milletvekili Suzan Şahin’in açıklaması şöyle:
“Bugün, 18 Aralık. Kasım ayında 437, Aralık ayı 16.gününe kadar 749 Hataylı vatandaşımız, bulaşıcı hastalık, yani Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Hatay’da, günde ortalama 40-50 canımızı toprağa veriyoruz. Yoğun bakımlar dolu, hastanelerde yatak yok, vaka sayımızda azalma yok, 45 günde 1186 can yitip gitti. Tek bir kayba daha tahammülümüz kalmadı. En yüksek sesle, her platformda sesimizi AKP hükümetine duyurmaya çalışıyoruz. Bunca vatandaşımızı kaybettikten sonra, Hatay’a filyasyon ekibi desteği verildi, solunum cihazı, ambulans sayısı artırıldı.
Yazık Hatay’ımıza, yazık Türkiye’mize…
Vaka sayılarını, vefat sayılarını, gerçeğin 4-5 katı az göstermekle başarı hikayesi yazılmaz. Başarı hikayesi, ülkeyi en az 28 gün kapatarak, kapsamlı karantina uygulayıp sokağa çıkma kısıtlaması getirip, virüsü hapsederek ve bu süreçte de hasta vatandaşlar iyileştirilerek olur.
Uzmanlara, bilime kulağını tıkayıp, başhekimlik, dekanlık, rektörlük hayali kuran sözde doktor ve uzmanları televizyonlara çıkarıp, milletini değil, sadece ekonomi ve halka verecekleri desteği yandaşlarına harcama amaçlarını düşünen AKP hükümetine bir kez daha çağrımızı yapıyoruz… Gerekli önlemler alınmaz ve can kayıpları artmaya devam ederse, bu, bile bile bu ölümlere yol açmaktır. Bu, cinayettir! Anayasal suçtur!
Yarın, Sağlık Bakanı Hatay’a geliyor. Umarım, yaşadığımız vahameti gözleriyle görür ve vicdan sahibi bir insanın yapacağı gibi, talimatlarını uyguladığı Saray’a halimizi anlatır da, can kayıplarımız son bulur. Yaşama hakkının, ekonomik siyasi bir bedeli var mı? Hesaplanabilir bir şey mi ? Ekonomiden de, siyasetten de daha değerlidir, bir tek insanın canı. Artık, ocaklara ateş düşmesin. Yanıyor, ölüyor Hatay. Sesimizi duymak için daha kaç kişinin daha ölmesi gerekli? Tüm ülkeyi, 28 günlük karantinaya almak şart! Hatay’a karantina şart! Toprağa verdiğimiz her canın vebali, ikballeri uğruna milleti hastalığa mahkum eden sorumluların boynuna olsun.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ