Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Vekil uyarmış!

Vekil uyarmış!
  • 01.03.2019
  • 523 kez okundu

Valilik ne der?

Önceki gün Meclis’e verdiği bir önergeyle, Asi Nehri’nde yaşandığı ifade edilen “kirliliğe” işaret eden MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’nın ‘kirliliğin boyutuna’ eklediği bir detay korkuttu!

Konuya ilişkin açıklamasında, “Yıllardır evsel, tıbbi ve sanayi atıkların direkt içine atıldığı Asi Nehri, geçtiği güzergâhları ve dolayısıyla döküldüğü Akdeniz’i büyük oranda kirletmektedir. Bugüne kadar Asi Nehri’nin güzelleştirilmesi, kirliliğinin önlenmesi ve bu durumdan kaynaklanan sorunların giderilmesine yönelik çok sayıda proje yapılmıştır. Ancak bu projelerle harcanan milyonlarca liraya rağmen sorunlar bir türlü çözülememiştir” diyen Lütfi Kaşıkçı’nın, Asi’ye karıştığını ifade ettiği ‘tıbbi’ atıkların içeriği ve yaratabileceği tehlike merak konusu oldu!
Sorulan soru ise oldukça net… Asi’ye karıştığı ifade edilen tıbbi’ atıkların adresinde duran hastane ya da hastaneler hangisi? Peki, söz konusu hastane ya da hastanelerin, bahse konu tıbbi atıkların toplanması ve depolanması için bir sisteme sahip olmamasının maliyetinde ne tür riskler var? -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ