Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Washington masum… Diyarbakır, Mardin ve Van ?

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 12.09.2019
  • 615 kez okundu

Çok okuyanlarız !!!

İşimiz gereği ‘spor sayfasını’, yetmedi ‘ekonomi sayfasını’ ya da işsizliğimizin gereği, iş ilanları sayfasını… KİM öldü KİM sağ kısmında duranlarımızın mola yeri ise 3. SAYFA ! Anlayacağınız… Gündeme hakim olma ihtiyacı ve açlığı ile kelime kelime ilerliyoruz, okuduklarımızın kalabalığında…

Ben mi ?

İşim gereği TÜM sayfalardayım…

Dün de buna dair bir sayfadaydım…

Okudum, ama bitiremedim…

Sanırım anlamadım…

Konumuz mu ?

Biraz Ankara…
Biraz Washington…
Biraz Trump, biraz Erdoğan…
Biraz diplomasi ve biraz da terör…

Haber şu…


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’ye, Suriye’de güvenli bölgenin en kısa sürede oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Salı günü ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ve beraberindeki heyeti kabul eden Erdoğan, yaptığı konuşmada, “ABD’den beklentimiz, TERÖRLE mücadelemizde ve sığınmacıların evlerine dönebilecekleri güvenli bölgeler oluşturma çabamızda YANIMIZDA olmaları” dedi. Erdoğan ayrıca, “50 bine varan tırla, buradaki TERÖRİST gruplara araç gereç, mühimmat GÖNDERİLMESİ, bizleri ciddi manada RAHATSIZ etmektedir” diye konuştu.

Okuduk…
Peki…

Verilmeye çalışılan mesajı anladık mı ?
Terörden şikayetçiyiz, bunu kavradık mı ?
Şikayetimizin adresi ABD imiş, bu da net mi ?

O zaman, haberin devamı gelsin !
Neyi anlamadık, o gelsin !


ABD’ye, Türkiye’ye YATIRIM yapma çağrısında da bulunan Erdoğan, “DOSTUM TRUMP ile serbest TİCARET anlaşması müzakerelerine başlanması konusunu da gündeme aldık. Bu konuda ilgili bakanlarımız en yakın zamanda çalışmalara başlayacaklardır” dedi.

Bu haberde bir çok şeyi anlamadık !

Anlamadık, çünkü…

Daha kısa bir süre öncesinde… Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanlarının, ‘TERÖR’ merkezli suçlamalarla, İçişleri Bakanlığı kararı ile görevden alınmasını izledik… İçişleri Bakanlığı kararıyla; Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı’nın, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan’ın görevlerinden uzaklaştırılmalarını izlerken; Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın ve Van Büyükşehir Belediyesi’ne Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’in başkan vekili olarak atanmasına şahitlik ettik !

Tamam da, madem konumuz TERÖR ve ABD de bunun işin içinde !!!

DOSTUM TRUMP ne, anladık mı ?
TİCARETE DEVAM mesajını kavradık mı ?
SEN SAĞ BEN SELAMET ne demek, çözdük mü ?

Yok !

Ne anladık, ne kavradık, ne de çözdük !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ