Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,66 / Satış: 6,69
€ EURO → Alış: 7,28 / Satış: 7,31

Washington’da Türkiye rüzgârı…

Washington’da Türkiye rüzgârı…
  • 04.10.2019
  • 273 kez okundu

Bu rüzgârda Antakya da var…

Washington Türk-Amerikan Derneğinin (ATA-DC) organizatörlüğünde, Geleneksel Türk Mirası Ayı etkinlikleri kapsamında bu yıl 17’incisi düzenlenen Washington Türk Festivali’nde, Türk kültürünü yansıtan pek çok kültürel öğe katılımcıların ilgisine sunuldu. Festival’de açılan Antakya standına ilgi ise yüksek oldu.

Amerika’daki Türklerin Birleşik Devletler’deki en önemli çatı derneklerinden Washington Türk-Amerikan Derneği (ATA-DC), geçtiğimiz günlerde, Washington ve çevre eyaletlerdeki Türkleri bir araya toplayan önemli bir etkinliğe daha imza attı.
Bu yıl 17’incisi düzenlenen Washington Türk Festivali’nde, Türkiye’nin yöresel kültürünü yansıtan yemekler ve stantlar açılırken, bu lezzet şöleni içinde en dikkati çeken adreslerden biri de Antakya ve Antakya’yı temsil eden sunumlar oldu. Antakya Medeniyetler Korosu’nun verdiği konserle de perçinleşen tanıtım ayağına dair konuşanlar, Amerika’daki Türkiye adına yapılanlardan dolayı memnuniyetlerini paylaşırken, her sene daha da kalabalıklaşan festivalin 2020 adresi için şimdiden sözleşti.
-İKRAMLAR-
Beyaz Saray yakınlarındaki Pennsylvania Caddesi’ndeki Freedom Plaza önünde düzenlenen festivalde, Türk mutfağı ve kültürünün başlıca örneklerini sergilendi. Washington DC Amerikan Türk Derneği (ATA-DC) tarafından düzenlenen bu yılki festivalin teması, Türkiye’nin güney kenti Antakya başlıklıydı. Bu seneki başlık, “Antakya: Kültür Mozaiği, hoşgörü kenti” olarak vurgulandı. Yaklaşık 10 saat süren festival, renkli görüntülere sahne oldu.    -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ