Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Wisho Çiftinin Fırçasından

Wisho Çiftinin Fırçasından
  • 15.09.2021
  • 120 kez okundu

Türk Bayrağı diken Hataylı Kız…

Türkan Barutçu Wisho ve eşi Salah Wisho tarafından hazırlanan tablolar, eski Meclis binasının duvarlarını süslüyor.

Yaptıkları tablolarla ve tablolarına yansıttıkları içerikleriyle dikkat çeken Türkan Barutçu Wisho ve eşi Salah Wisho çiftinin son eserleri, eski Meclis binasının duvarlarını süslüyor. Palet Sanat Atölye & Galeri olarak hazırladıkları tablolara dair bilgi veren Türkan Barutçu Wisho, şunları söyledi:
“Palet Sanat Atölye & Galeri olarak, Hatay Valiliği yeni Meclis binası olan Sanat ve Kültür Merkezi’ne 3 tablo çalıştık. İlk ikisini, 23 Temmuz’da, ‘Hatay’ın Kurtuluşu’ adına teslim ettik. ‘1939, Türk Ordusu’nun Hatay’a Girişi’ adlı eserimizi, 200-100 ebatında ve acrilik yağlıboya olmak üzere, karışık teknik kullanarak çalıştık. Tablomuz, Rahmi Doğan Kütüphanesi girişinde yerini aldı.
Diğer çalışmamız ise, ‘Türk Bayrağı Diken Hataylı Kız’. 205-120 ebat ve yine karışık teknik kullanarak eserimizi ortaya çıkardık. Tablomuz, Hatay Kültür ve Sanat Meclisi’nin girişinde yerini aldı. Son çalışmamız olan ‘Eski Roma Köprüsü ve Antakya’ ise yeni teslim edildi ve o da 205-120 ebatla, girişte, diğer tablomuzla karşı karşıya gelecek şekilde yerleştirilip, en güzel konseptle halkımızın beğenisine sunuldu.” -Tamer Yazar-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ