Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,78 / Satış: 8,81

“Yağma Hasan’ın böreği…!”

Fatih Ertürk
Fatih Ertürk
  • 18.01.2021
  • 812 kez okundu

Hazine tamtakır kuru bakır. Faiz ödemelerine ve garantili para almaya alışmış otoyol ve alt geçit müteahhitlerine ayrılan para dışında halka hiçbir şey yok.

Merkez bankası yağmalanmış. Döviz kuru dengeleyeceğiz bahanesiyle son 11 ayda 120 milyar dolar para satılmış kimin aldığı, nere götürdüğü, ne yaptığı belli değil. Kim kimi dengelemiş, hangi spekülatif girişimciler bu furyada ne kadar döviz toplamış bilen yok.

İş adamları, sanayiciler, yüksek düzey rüşvetle emme basma tulumba gibi çalışan siyasiler ve bürokratlar “off-shore” adı verilen kara para cenneti adaları sanki daha yeni keşfetmiş gibi 250 milyar dolar civarında buralara para kaçırmış.

Türkiye’de son 18 yılda rüşvete kurban edilen parayı hazine eski müfettişi Aykut Erdoğdu “1 trilyon dolar” olarak açıkladı. Yanlış duymadınız; fakirin, fukaranın, yetimin, çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceği olan tam 1 trilyon dolar (7,5 trilyon lira hem de yeni parayla).

Bir tarafta uyuşturulmuş, korkutulmuş, sindirilmiş, kurbanlık koyun haline getirilmiş yoksul ve çaresiz bir halk.

Bir tarafta; resmi olarak devlet kurumlarının dağıttığı yardımları, sadaka ve zekatları devlet değil herhangi biri bağışlamış gibi, bir lütufmuş gibi saklayıp, kendisine verilen küçük avantalarla çalışmadan yaşayacağı gibi bir hisse kapılmış; vatan sevgisi, ülke sevgisi, millet sevgisi zerre kadar içinde kalmamış bir inatçı topluluk.

İnanın işimiz çok zor…

Bakın dün Halk Tv’de yayınlanan “Türkiye Nereye” programında konuştuk. Sayıştay raporlarına göre; bir kamu bankası (Ziraat) bir sim kart operatörüne (Turkcell) 1 milyar 636 milyon dolar (12 milyar lira eski arayla 12 katrilyon lira) kredi açmış. Krediyi nereye göndermiş biliyor musunuz; “Virgin” adalarına. Duyanınız var mı bilmiyorum ama dünyanın kirli paranın aklandığı, off-shore ile paranın gizli bankalara depolandığı bir bölge.

Yani kirli paraları yıkayan bir çamaşır makinası ülkesine.

Peki para geri dönmüş mü? Hayır..

İşin ilginç yanı banka ben sim kart operatörüne bu parayı gönderdim derken Turcell KAP (Kamu Aydınlatma Platformuna) bir yazı yazarak ben bu parayı almadım diyor.

Yani bu milletin 12 milyar lirası kayıp. Banka TVF’ye devredilen operatörün borcunun kapatıldığı söylüyor; kim kapatmış, nasıl kapatmış belli değil.

Bu sadece basit bir tek işlem. Bir kalemde oto kiralama şirketine 500 milyon lira kredi açıp batıran banka aynı banka.

Yine bir kalemde evrak kopyalama işine 326 milyon lira para aktaran ve sayıştay raporlarına takılan bir PTT var. 2019 yılı zararı 1 milyar 100 milyon liranın üzerinde.

Yani Antakyalıların deyimiyle tam “Şirket Ali Dibo”…

Düne kadar Hatay’ı yağmalayan, mevcut iktidarda bakanlık yapmış olan ve bu güzelim kente “Ali Dibo” ismini kazandıranlar da şimdi umut olup yeniden halkın karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yani; “Ali Dibo Hatay’ı Ali Dibolardan kurtaracak” filmi gibi…

İşimiz zor, hem de çok zor…

Allah bu milletin yardımcısı olsun…

Allah bu milletin yoldan çıkmış, Allah’tan korkmayan, kuldan utamayan her ferdine akıl, fikir ve hidayet eylesin….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ