Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Yağmura rağmen yoğun halk ilgisi

Yağmura rağmen yoğun halk ilgisi
  • 31.05.2018
  • 788 kez okundu

Milletvekili Dudu, Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Trabzon mitingindeydi

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, partilerinin Cumhurbaşkanı Adayı muharrem İnce’nin Trabzon mitinginde yer aldı. Mitingi değerlendiren Dudu, yağmura rağmen Trabzon halkının inanılmaz ilgisiyle karşılaştıklarını bildirdi ve memnuniyetini ifade etti.
Dudu, Cumhurbaşkanı Adayı İnce’nin alkışlarla, sloganlarla desteklenen konuşmasından şu kesitlere yer verdi: “Türkiye’de iş gücüne katılım oranının kadınlarda yüzde 32’lerde. Yani 100 çalışandan 32’si kadın. Bunu 50’ye çıkaracağız. 50’ye nasıl çıkaracağız? Kadının çalışması lazım. Çocuklar nasıl olacak bunun yolu basit, kreş. Her mahalleye bir kreş açarsak, çocuk kreşe, kadın işe, sloganımız bu. Çocuk kreşe, kadın işe. Bir sloganımız daha var, her aileye bir ev, her eve bir maaş. Bunu başaracağız.
Ben dedim ki köprü yapmak ufak iş, demirden, betondan köprü yapmak, basarsın parayı yaptırırsın. ‘Senin haddine mi köprü yapmak’ dedi bana. Şimdi ben ona şunu soruyorum, bak kavga etmeyelim gel memleketi kalkındıralım. Gel bir televizyon kanalına prompterların da olsun, danışmanların da olsun, ben yalnız geleceğim, yüreğin varsa gel bir televizyon kanalında tartışalım. İstersen 5 konu seç. Kendinin en iyi olduğu 5 konuyu seç ben geleceğim. Demirden köprüleri herkes yapar, ben gönüller arasında köprü kuruyorum, gönüller arasında. Önemli olan gönüller arasında köprüyü kurabilmektir. Teknoloji değişti, bir otomobilin lastiğine, kaportasına mı talipsin, beynine mi? Bir, otomobili yapan var, iki, otomobili yapan robot var, bir de robotun beyni var, yazılımı. Erdoğan kaportaya talip, lastiğe talip, akslarına talip. Ben otomobilin beynine talibim beynine.
Dünyada ilk 100 markanın içinde bir tane Türk markası yok. Önemli olan ürünlerimizi markalaştırmak. Bizim derdimiz bu olması lazım.
Size şimdi kuru fasulye-pilav tarifi yapacağım. Bir iki su bardağı Çin kuru fasulyesi alacaksınız, yanına iki kaşık Tunus zeytinyağı koyacaksınız. Onun yanına bir adet İran soğanı koyacaksınız, bir kaşık Ukrayna salçası katacaksınız, 3 bardak Amerikan pirinci olacak ve bunları Rus doğalgazında ısıtacaksınız ayrıca Fransız düdüklü tenceresini kullanacaksınız. Tamam oldu mu size kuru fasulye pilav. AK Parti’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum, bunlar doğru biliyor musunuz? Kuru fasulyeyi Çin’den alıyoruz, Çin’den. Samanı Bulgaristan’dan alıyoruz, ey aziz milletim. Etsiz kuru fasulye yaptık, pardon bu kuru fasulyenin içine 300 gram da Sırbistan eti katacaksın. Etli kuru fasulye oldu.
Sorum bir tane, vicdanınıza bir soru soracağım. Her gittiği yerde ‘Yerliyim, milliyim.’ diyor, sanki biz ithaliz. Soru şu? Saraydaki mermerler Afyon mermeri mi, Hindistan mermeri mi? Yerliysen Afyon mermeri kullanman lazım, sen Hindistan’dan mı getirdin mermerleri, Afyon mermeri mi kullanıyorsun? Bundan daha güzel yerli, milli cevabı olur mu?
Bunlar ‘Menderes gibi beni idam eder’ diyor. Nereden çıktı bu ya. Bu duygu sömürüsüne gerek yok. Bir, bir kere idam kalktı. İki, ortağın Bahçeli’ye sor idamın kalktığını en iyi o bilir. Üç, merak etme Cumhuriyet Halk Partisi var, biz varız, engel oluruz, korkma sen korkma. Menderes kim, sen kim? Rahmetli Menderes, oğlu ticaret yapmak istediğinde ‘Olmaz, ben başbakan iken ticaret yapamazsın.’ diyen adam. Senin Menderes ile ne benzerliğin var, hiçbir benzerliğin yok ama korkma eğer birileri öyle bir şey yapmak isterse biz karşılarına dikiliriz, yanına geliriz, savunuruz seni, koluna gireriz korkma ama meydanlarda hiç böyle bir şey yokken de duygu sömürüsü yapma. İnsanların din duygularını kullanma, milli duygularını kullanma gel, gel bir televizyon karşısına, gel ekonomi tartışalım, dış politika tartışalım. ” -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ