Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

Yaman: Çalışanların emeklerine saygı duyuyoruz

Yaman: Çalışanların emeklerine  saygı duyuyoruz
  • 26.02.2018
  • 1.075 kez okundu

Defne Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı…

Defne Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Defne Belediyesi Turunçlu Ana Hizmet Binası Başkanlık makamında gerçekleşen toplantıya Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, DİSK Genel-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, Şube Sekreteri Mehmet Emin Doğruel ile sendika temsilcileri katıldı. Yapılan görüşmeler sonunda anlaşma sağlanarak, mevcut 84 kadrolu işçi maaşı için Defne Belediye Başkanı Dr.İbrahim Yaman ve DİSK Genel-İş Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek tarafından toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ise yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile çalışanları adına mutlu olduklarını ifade etti ve “Çalışanlarımızın haklarını koru-mak, emeklerine duyduğumuz saygının bir yansımasıdır. Belediyemizin imkânları doğrultu-sunda, mali yapımızın elverdiği en yüksek şartları zorlayarak imzaladığımız Toplu İş Sözleşmemiz tüm emekçi kardeşlerimize, yol arkadaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.
84 çalışanı ilgilendiren anlaşma için konuşan Genel-İş Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek ise, “Sendikamızın Defne Belediyesinde çalışan kadrolu tüm üye İşçi arkadaşları-mızı kapsayan Defne Belediyesi ile toplu iş sözleşmesi gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Defne Belediye Başkanımız Sayın Dr. İbrahim Yaman’ın olumlu yaklaşımı ile 2018-2019 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalanmıştır. Sayın Başkanımıza tüm üye işçi ve onların temsilcilerine bu süreçte sabırla gösterdikleri çabadan ötürü teşekkür ederim. Emekçi kardeşlerimizin hak ve hukuklarını koruma ve en olumlu seviyeye getirme çabalarını tak-dirle karşılıyoruz. Toplu iş sözleş-memizin işçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ