Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Yaman: Kadını küçük görmek, aydınlık geleceğe çelmedir…

Yaman: Kadını küçük görmek,  aydınlık geleceğe çelmedir…
  • 08.03.2018
  • 826 kez okundu

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Bir toplumun gelişmişlik düzeyinin; kadınlara verilen kıymet, tanınan haklar ve sağlanan istihdamlarla doğru orantılı olduğuna dikkati çeken Başkan Yaman, mesajında şunlara yer verdi:
“Dünyanın yarısını oluşturan kadınlarımız; sadece nüfusun değil, hayatın da paydaşlarıdır. Toplumun can damarı kadınlarımıza yönelik şiddet ve istismarın gündemde olduğu bir dönemi hala yaşıyor olmanın nedenlerini sorgulamak, herkesin sorumluluğunda olmalıdır. Ülkemizde ilk defa 1921 yılında ‘Emekçi Kadınlar Günü’ olarak kutlanmaya başlanan bu anlamlı günde; günümüzde yaşanmaya devam eden olumsuzlukların masaya yatırılıp çözümlenmesi adına mutlak bir farkındalık yaratılmalıdır. Kadınlarımız bizim annemiz, eşimiz, kızımız, kardeşimiz, paydaşımız; olmazsa olmazımızdır. Kadınların ötekileştirildiği, şiddete, istismara maruz bırakıldığı bir toplumda nefes alan her birey, bu durumla ilgili elinden gelenin fazlasını yapmalıdır.
Savaşta ve barışta olduğu gibi ülkenin sosyo-ekonomik, siyasal ve bilim alanlarında da önemli katkılar sağlayan kadınlarımızın toplumdaki yerlerini küçük görmek, aydınlık geleceğe atılan bir çelme olacaktır. Unutulmamalıdır ki; geleceğin eğitimli, aydın nesillerini; yine onların eğitimli, aydın anneleri oluşturacaktır.
Böylesi önemli bir günde; toplumun geleceğine yön vereceğine inandığımız kadınlarımızı; cinsel, duygusal, sosyal ve ekonomik alanlarda istismar edilmedikleri bir ülkede; daha barışçıl, daha adil, daha eşit, daha demokratik ve daha özgür görebilmeyi diliyor; tüm kadınlarımızın 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”  Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ