Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Yaman, Tiyatrocuları makamında ağırladı

Yaman, Tiyatrocuları makamında ağırladı
  • 28.03.2018
  • 599 kez okundu

Sanatın ve sanatçının yanındayız

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla tiyatrocuları makamında ağırladı. Defne Belediye Tiyatrosu’nun başarılı ismi Ali Gezgin ve ekibinin yer aldığı ziyarette Başkan Yaman, tiyatro çalışmaları ve planlanan projeler ile ilgili tiyatroculardan bilgi aldı. Defne Belediye Tiyatrosu ekibi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde kendilerini unutmayan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a nazik daveti ve sanata duyduğu saygı için gönülden teşekkür etti.
Başkan Yaman, çocukların ve gençlerin yaz tatillerini olumlu değerlendirmeleri ve sanat ile iç içe yetişen bir nesil olabilmeleri adına düzenledikleri Mahalle Şenlikleri’nin bu yaz da devam edeceği bilgisini verdi.
Toplumları bilinçlendiren, yaşamın ayrılmaz bir parçası olan tiyatronun; sorunlar üzerinde insanları düşünmeye sevk eden, sorgulamayı ve yargılamayı öğretmesinin özelliğine dikkat çeken Başkan Yaman, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde sanata ve sanatçıya daha çok değer verilmesi gerektiğini dile getirdi.
Tiyatronun insanı insana, insanca anlatmasının diğer sanatlara göre farklı bir özellik taşıdığına dikkat çeken Başkan Yaman, “Tiyatro, sanatsal yaratıcılıkta bireyleri geliştirici yönü olduğu gibi, toplumların da ayrılmaz bir parçası ve önemli bir yükselme basamağıdır. Tiyatro, aynı zamanda toplumları ayakta tutan bir sanat dalıdır. Yerelden genele, genelden evrensele bakış açısıyla toplumları daha çağdaş, daha barışçıl ve daha uygar hale getirmesinde de önemli görevler üstlenir. Günümüzde en büyük sorun, anlama ve anlatmada yaşanan sıkıntılardır. Tiyatro, bu sıkıntıları bertaraf eden önemli sanat koludur. Sanat ve sanatçının yanında olduğumuzu ifade ederken, Dünya Tiyatro Günü’nün ülkemize sanat alanında yeni ufuklar, yeni başarılar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Başkan Yaman’ın kitap armağanını, oldukça anlamlı ve değerli bulan tiyatrocu gençler, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ile hatıra fotoğrafı çekilmeyi ihmal etmediler. -Mehmet ÖZGÜN-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ