Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Yanan Bölgeye Badem-zeytin

Yanan Bölgeye Badem-zeytin
  • 31.10.2020
  • 349 kez okundu

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı: “Yanan bölgelerde planladığımız proje kabul edilirse, oradaki vatandaşlar, bakım ve hasadını gerçekleştirip orayı işletecek.”

İlimizde kısa aralıklarla 3 kez yaşanan büyük orman yangınlarında zarar gören bölgelere çam yerine badem ve zeytin türü ağaç ekimi yapılacağı yönünde bilgi var. MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Orman Teşkilatı yetkilileriyle görüşmeleri sonucunda yaptığı açıklamada, “Projede, Hatay ormanlarının korunması ve yangınları minimuma indirmek var. Yerleşim yerlerine yakın bölgelerdeki yanan alanları tekrardan yeşillendireceğiz, ama bu sefer ekeceğimiz fidanlar badem, zeytin ve daha geniş yapraklar olacak. Öyle bir düşüncemiz var” dedi.
Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, açıklamalarında ayrıca şunlara değindi:
“Ağaçlandırılan bölgeyi, oradaki dar gelirli vatandaşlara geçici olarak tahsis edileceğiz. Yanan bölgelerde planladığımız proje kabul edilirse, oradaki vatandaşlar, bakım ve hasadını gerçekleştirip orayı işletecek. Bu şekilde yangınlar az da olsa engellenme yoluna gidilecek ve o alanlar değerlendirilerek, vatandaşa ek gelir kapısı olacak.”  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ