Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Yapılan; kanunsuzluk, hukuksuzluk…

Yapılan;  kanunsuzluk, hukuksuzluk…
  • 13.04.2019
  • 975 kez okundu

Hatay Barosu Başkanı Av. Dönmez, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na mazbata verilmemesine gerekçe gösterilen itiraz sonrası uygulamalar ve KHK ile mazbata alamayan belediye başkanlarının durumuna dikkat çekti.
Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, itiraz üzerine sayım işlemleri halen süren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu’na mazbata verilmemesi yanı sıra, KHK gerekçesiyle, seçimi kazandığı halde mazbatası verilmeyen belediye başkanlarına yönelik uygulamaların “kanunsuz ve hukuksuz” olduğunu öne sürdü.
Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in dikkate değer açıklamaları şöyle:
“Seçimden sonra ülkede ortaya çıkan görüntü, eğer kimsenin vicdanını sızlatmıyorsa, elbette sorun yok. Ama sızlatıyorsa, yaralıyorsa, hepimiz hep birden ses vermek zorundayız. Kime yapılırsa yapılsın, daha dün gece KHK ile ihraç edilmiş ve seçilmiş adaylarla ilgili YSK’nın aldığı karar, mazbataların geç teslimi, adrese ev baskınları, YSK’nın önceki seçimlerde aldığı kararlara zıt ve 298 sayılı kanuna tamamen aykırı karar ve tutumları, İstanbul Belediye Başkanlığı seçimindeki çiğlikler… Liste devam ediyor!
Hukuk işlemiyor ve bel kemiği kırılıyor ülkenin. Eğer hukuk tamamen gereksiz ve herkes her aklına eseni yapacaksa, toptan bırakıp gidelim. Her şekilde, bu duruma itiraz ediyorum, ifşa ediyorum. Hukuk işlevsiz hale getirilmiştir. Bu ülkeyi bu hale getirmeye kimsenin hakkı yok. Yaptığınız her şey kanunsuzdur, hukuksuzdur.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ