Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

Yapmışız ama…

Yapmışız ama…
  • 12.07.2018
  • 861 kez okundu

İşçilik Kötü!

Asi Nehri’ni uzun bir dönem kent yaşamından ve insanından uzak tutan uygulamaları rafa kaldıran, adeta Asi’yi Antakya ile yeniden barıştıran proje, bugün ‘kent kültürü’ içindeki yerel hizmet uygulamaları içinde belki de en fazla memnuniyet yaratan alanlardan bir tanesi. Ama!

Asi Nehri peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları kapsamında hayata geçirilen seyir balkonları ve yürüyüş yolları,
nehir ve çevresini kent yaşamına katarken, vatandaşın sıkıntılı ve şikayet dolu yıllarını da geride bıraktı. Ancak mevcut hizmetin denetim ve kontrolünde olması gerekenlerin bu sürece eklediği ‘işçilik’ kalitesi, geleneksel şikayetleri hatırlatır cinsten!
-TAMİRAT MI?-
Antakya’nın iki büyük alışveriş merkezinden biri olan Palladium AVM yakınlarında yaşanan son sorun buna dair. Asi Nehri üzerindeki ‘ahşap’ zeminli yürüyüş yolunda yaşanan sıkıntılı duruma müdahale eden yerel idareye bağlı ekiplerin buradaki tamiratın ardından geride bıraktıkları ‘sorunlu’ görüntü ‘bu kadar da olmaz’ denilen cinsten bir durum yaratırken, ‘biraz dikkat’ dedirtiyor!
Zeminde bozulan ve kırılan kısımlara ekleme yapan, ardından da yeni malzeme ile sorunu gideren ekiplerin, zeminde ‘tamirat’ sonrası yarattıkları yükseltiyi ne zaman ve nasıl düzeltecekleri ise merak konusu. Bu alanı kullanan vatandaşların buradaki yükselti nedeniyle sık sık ‘takılmalar’ yaşadıkları ifade edilirken, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin ‘olası bir kazaya’ karşın duruma müdahil olması istendi. -Tamer Yazar-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ