Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Yaptıklarıyla örnek oldular

Yaptıklarıyla örnek oldular
  • 20.05.2017
  • 1.385 kez okundu

İskenderun Suçıkağı Paşa Karaca İlk-Orta Okulunda bulunan perdeleri söken İSTE öğrencileri, perdeleri temizlenmiş ve ütülenmiş şekilde sınıflara yeniden taktılar.

Şu ana kadar birçok çalışmayı “Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında hayata geçiren İSTE’de buna dair uygulamanın son adresi, İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı öğrencileri oldu.
-MUTLUYUZ-
Proje hakkında bilgi veren öğrenci temsilcisi Dilek Arayan, Lojistik Programı öğrencileri olarak bu projede yer almaktan mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi:
“Menderes Şereflişan hocamız önderliğinde böyle bir çalışma yapmaya karar verdik. İskenderun’da bulunan okullarımızı araştırdık ve bu projeye bir köy okulu olan Suçıkağı Paşa Karaca İlk-Ortaokulu’nu dahil ettik. Öğrenci arkadaşlarımız, okul müdürü ile irtibata geçip böyle bir projelerin olduğunu söyledi. Daha sonra da, okula gidip, okulda ki tüm perdeleri söktük. İskenderun’da bir temizlemeci ile anlaşıp, tüm perdeleri orada yıkayıp ütülettik. Sonra da yine getirip sınıflarımıza perdeleri taktık. Amacımız, ‘Temiz Eğitim Temiz Gelecek’ sloganıyla, öğrencilerimiz için temiz sınıflar oluşturmaktı. Bunu başardığımıza inanıyorum.”
-TEŞEKKÜR-
Projede yer alan öğrencilere ve İskenderun Teknik Üniversitesi yetkililerine teşekkür eden Okul Müdürü Aytaç Yaman, “Temiz Eğitim her çocuğun hakkı. Bu sebeple bugün burada çalışmalara katılan sevgili öğrencilerimiz, Dilek Arayan, Hakan Kanat, Metin Geyik, Mustafa Sönmez, Ömer Van, Anıl Şamiloğlu, Beyazıt Çeyner, Emrah Can Güler; Kürşat Ay ve Mustafa Yılmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.
-Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ