Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Yaptırmayacağız!

Yaptırmayacağız!
  • 19.02.2018
  • 1.871 kez okundu

Çinçin, Hatay BŞB’nin Park içindeki “Kültür Merkezi” Projesi’ne karşı

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Atatürk Parkı’nın katlı otopark yanındaki fitness alanında Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür Merkezi Projesi öngörüldüğünü, bu girişime karşı olduklarını bildirdi.
ATSO Başkanı Hikmet Çincin, Cumartesi günü İnşaat Mühendisleri Odası Kongresi’ndeki konuşmasında, Antakya ve Defne’nin yeşil alan ve parklar açısından çok kısır bir bölge olduğunu, mevcut yeşil alanların çoğaltılması gerekirken, Büyükşehir Belediyesi’nin park içindeki 2 dönümlük alanı imara açacağını öğrendiklerini kaydederek şöyle devam etti:
“TOKİ, Antakya Atatürk Stadyumu ile Armutlu’daki spor salonu ve yüzme havuzunu alıp projelendirecek. Yani, yeşil alanlar ve spor alanları imarlaşacak. Biz buna karşı çıkarken, Büyükşehir Belediye Başkanı buna karşı çıkarken, kendimiz eğer 2 dönümlük park içindeki alanı imara açarsak nasıl inandırıcı olabiliriz?”
ATSO Başkanı Çinçin, Büyükşehir Belediyesi’ne, 2 dönümlük park içindeki alanı imara açmasına izin vermeyeceklerini ve her gün binlerce kişinin parkta spor yaptığını hatırlatarak, “Büyükşehir’in beton araçları buraya geldiğinde, bu insanlar makinaların önünde durur. Yaptırmayacağız” dedi ve Büyükşehir Belediyesi’ni kendisine emanet edilen yeşil alana sahip çıkmamakla eleştirdi.
Öte yandan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın, Atatürk Parkı’ndaki halen mevcut nikah salonunu yıkarak yeşil alan olarak parka kazandıracağı ve bu alana yakın, halen fitness alanı olarak kullanılan ve yanındaki atıl durumdaki alanda da modern bir kültür merkezi ile toplantı salonu kazandırmayı amaçladığı öğrenildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ