Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Yarayıcı’dan eleştiri:

Yarayıcı’dan eleştiri:
  • 09.02.2018
  • 1.862 kez okundu

İç ve Dış Politikaya…

“Tabipler Birliği yöneticilerinin gözaltına alınması ve medyada lince uğratılmalarının altında yatan temel neden, farklı seçeneklere duyulan tahammülsüzlüktür” diyen Yarayıcı, Hükümet’i sert bir şekilde eleştirdi.

Önceki gün TBMM Genel Kurulu’nda kısa bir konuşma yapan CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, Hükümet’e sert eleştirilerde bulundu. Son dönem yaşananları değerlendiren Yarayıcı, şöyle konuştu:
“Abraham Maslow’un bir sözü vardır. Tam da bugünü ve bugünkü iktidarı anlatır. Maslow der ki… “Sahip olduğunuz tek şey bir çekiçse, her şeyi bir çivi olarak görmeye başlarsınız.” İktidar, iç politikada da dış politikada da tam da bu söze uygun şekilde davranıyor ve bizden de bu şekilde davranmamızı talep ediyor. İktidar, bizden savaşa gözü kara bir şekilde ‘EVET’ dememizi, savaşsız- ölümsüz bir seçenek yokmuş gibi davranmamızı bekliyor. Tabipler Birliği yöneticilerinin gözaltına alınması ve medyada lince uğratılmalarının altında yatan temel neden, farklı seçeneklere duyulan tahammülsüzlüktür.”
Eldeki tablonun, 7 Haziran seçimleri ile başladığına işaret eden Yarayıcı, şunları söyledi:
“Tüm stratejisini başkanlık üzerine kurgulayan iktidar, barışın kendisine oy getirmediğini görünce, ‘çekiç’ dışında elinde hiçbir siyaset aracı bırakmadı. O gün bugündür, Saray’ın gözünde ülke bir çividir. Dün Cizre’de ilan edilen ‘sokağa çıkma yasağı’ bugün bütün ülkeyi kapsamaktadır. Cizre’de, Sur’da ve daha onlarca yerleşim yerinde ilan edilen ‘sokağa çıkma yasakları’, yerleşim yerlerinin yerle bir edilmesi, buna karşı çıkan akademisyenlerin ve ‘barış savunucularının’ linçe uğratılmaları, sindirme politikalarının bir sonucudur. Türk Tabipler Birliği’nin ‘savaş karşıtı’ söylemlerine tahammülsüzlük, aynı zamanda bir korkunun da dışavurumudur. ‘Savaş, bir insan sağlığı sorunudur’ diyen Tabiplere yapılanların başkaca bir açıklaması yoktur.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ